Fot. Instagram/kornik_ksw

Artur Sowiński kończy współpracę z KSW!

Artur Sowiński pożegnał się w organizacją KSW!

Były mistrz organizacji KSW Artur Sowiński (22-14 2 N/C) postanowił zakończyć współpracę z organizacją KSW. „Kornik” nie był zadowolony ze swojego występu w ostatnich walkach dla polskiej organizacji i i poinformował, że teraz skupi się na okołosportowej karierze.

„Ponad 12 lat temu, 18.09.2010 stoczyłem swoją pierwszą walkę w KSW. Federacji która była moim domem od tego czasu. Stoczyłem dla KSW 22 pojedynki, z czego wygrałem połowę, w tym sięgnąłem po tytuł Międzynarodowego Mistrza KSW w kategorii piórkowej. Walczyłem ze znakomitymi zawodnikami i poznałem jeszcze lepszych ludzi. Natomiast wszystko co się zaczyna ma również swój kres.

Informuję, że moja przygoda w KSW dobiegła końca. Pragnę podziękować Martinowi Lewandowskiemu i Maćkowi Kawulskiemu za szansę którą mi dali. Przez wszystkie te lata byli zawsze fair w stosunku do mnie. Dziękuję każdej osobie zaangażowanej w produkcję wydarzeń, jesteście świetni!
Moje ostatnie walki dla KSW pozostawiały niedosyt u mnie jak i u Was, dlatego podjąłem decyzję aby dalszą część około sportowej kariery spędzić na toczeniu walk z rywalami wykraczającymi poza sportową rywalizację nie zamykając się również na sportowe pojedynki w innych federacjach. Lubię walczyć i chcę nadal to robić. Więc będziecie mieli okazję jeszcze mnie zobaczyć!”
Artur Sowiński w KSW stoczył 22 pojedynki. Zanotował 11 zwycięstw, 10 porażek oraz jedna jego walka została uznana za No Contest. Na gali KSW 33 pokonał Klebera Koike Erbsta (31-5-1), dzięki czemu zdobył pas mistrzowski kategorii piórkowej. Tytuł stracił na KSW 37 przegrywając z Marcinem Wrzoskiem (14-7).
Źródło: Facebook/Artur „Kornik” Sowiński

Przeczytaj też: Gala FEN 44 już 28 stycznia!

Kategorie
KSWNEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.