Khalidov vs Pudzianowski
Zdjęcie: KSW

Khalidov: Czy byłby to Mariusz, czy byłby to inny zawodnik, mam tę samą stawkę

Mamed Khalidov zdradził, że jego stawka przy kontraktowaniu walki z Mariuszem Pudzianowskim była taka jak dotychczas.

Organizacja KSW postanowiła mocno zakończyć 2022 roku. W Gliwicach czeka nas starcie dwóch ikon polskiego MMA: Mameda Khalidova z Mariuszem Pudzianowskim. A i sama rozpiska gali KSW 77 wygląda bardzo ciekawie.

Federacja spodziewa się dużego zainteresowania. To ma się przełożyć na najdroższe zestawienie w historii KSW. Andrzej Kostyra rozmawiał o tym z jednym z uczestników walki wieczoru.

– To trzeba zajrzeć do kieszeni KSW – odparł Mamed. – Czy byłby to Mariusz, czy byłby to inny zawodnik, mam tę samą stawkę, więc trzeba by połączyć jego stawkę z moją i wtedy byśmy wiedzieli, a to wie KSW. Czyli jeśli KSW twierdzi, że to jest najdroższa walka, to tak musi być.

Zobacz materiał:

Starcie dwóch największych gwiazd w historii organizacji KSW będzie walką wieczoru nadciągającej gali XTB KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Arenie GliwiceMariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w największej konfrontacji legend, do jakiej doszło w okrągłej klatce.

O tej walce mówiło się od dawna. Po tym jak w maju Mariusz Pudzianowski znokautował Michała Materlę na gali KSW 70, a następnie zgodził się na konfrontację z Mamedem Khalidovem, klamka zapadła. Do starcia największych gwiazd organizacji musiało dojść. Mariusz jest dziś na fali pięciu wygranych z rzędu, a pojedynek z Mamedem będzie jego trzecią konfrontacją z jedną z legend MMA w Polsce. Najpierw na gali KSW 61 „Pudzian” zdominował i rozbił pierwszego turniejowego mistrza KSW, Łukasza Jurkowskiego, a następnie znokautował wspomnianego wcześniej Michała Materlę.

Teraz zawodnik z Białej Rawskiej stanie przed największym wyzwaniem w karierze i najtrudniejszym rywalem, z jakim przyszło mu się do tej pory mierzyć. Mamed Khalidov jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. Na swoim koncie ma stoczonych 45 pojedynków, z których 35 wygrał. Zawodnik z Olsztyna to prawdziwy fenomen mieszanych sztuk walki. Iczłowiek, który potrafi w klatce zafundować rywalom nie tylko niespotykane nokauty, ale też ekwilibrystyczne poddania. Były mistrz wagi średniej i półciężkiej KSW po raz pierwszy jednak stanie naprzeciwko rywala z królewskiej kategorii wagowej. I będzie musiał się zmierzyć nie tylko z jego masą, ale też potężną, nokautującą siłą ciosu.

Drugim bojem grudniowego wydarzenia będzie długo wyczekiwana walka o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem. Sponsorem tytularnym gali KSW 77 jest firma XTB.

Przeczytaj też: KSW odpowiada na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem

Źródło: własne/Andrzej Kostyra, KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply


Powiązane

 • Oktagon 37 – Wyniki!

  Wyniki gali Oktagon 37: Karta Główna: Kategoria Półśrednia (walka o pas): Kaik Brito (16-4) pokonał Davida Kozmę (30-12) Kategoria Piórkowa (walka o tymczasowy pas): Mate...
 • Polacy ze zwycięstwami na gali Oktagon 37!

  Robert Bryczek (15-5) oraz Adam Pałasz (8-1) zwyciężyli swoje pojedynki na gali Oktagon 37. Bryczek pokonał Abdela Rahmane Driaia (7-2) przez nokaut w pierwszej rundzie natomiast Adam Pałasz znokautował...
 • ONE 164: Pacio Vs. Brooks – Wyniki!

  Wyniki gali ONE 164: Pacio Vs. Brooks: Karta Głowna: Kategoria Słomkowa (walka o pas): Jarred Brooks (20-2 1 N/C) pokonał Jashuę Pacio (20-4) Umowny limit 62,6...
 • ONE on Prime Video 5: De Ridder vs. Malykhin – Wyniki!

  Wyniki gali ONE on Prime Video 5: De Ridder vs. Malykhin: Karta Głowna: Kategoria Półciężka (walka o pas): Anatoly Malykhin (12-0) pokonał Reiniera de Riddera (16-1) [TKO w rundzie...

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.