Dana White
Zdjęcie: DAZN.com

White: Jiri jest jednym z najbardziej klasowych ludzi wszech czasów

Dana White skomentował zestawienie nowej walki wieczoru dla gali UFC 282.

10 grudnia Jiri Prochazka miał zmierzyć się z Gloverem Teixeirą. Byłby to rewanżowy pojedynek o mistrzostwo wagi półciężkiej UFC. Niestety, Czech doznał poważnej kontuzji ramienia. Wyklucza to go z akcji na kilka miesięcy. Zawodnik pokazał wielką klasę i szybko podjął decyzję o wakacie tytułu.

UFC szybko przygotowało plan zastępczy. Na tej samej gali i tak miało dojść do pojedynku Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem. Jako, że Teixeira odrzucił propozycję walki z Ankalaevem, to organizacja postanowiła zrobić z walki Jana z Magomedem starcie rangi mistrzowskiej.

Sytuację skomentował Dana White, chwaląc postawę Prochazki. Jednocześnie zapewnia, że zastępcza walka nie będzie gorsza.

To najgorsza kontuzja ramienia jaką lekarze kiedykolwiek widzieli w całej historii UFC. To naprawdę okropne. Z jego ramieniem jest bardzo, ale to bardzo źle. Teraz przejdzie poważną operację po która będzie wymagała dokładnej rehabilitacji – ocenił White.

Spotkaliśmy się z Jirim ostatniej nocy i słuchajcie, ten facet jest jednym z najbardziej klasowych ludzi wszech czasów. On jest takim wojownikiem i był tak zdruzgotany. Powiedział nam o tym i z szacunku dla innych zawodników, nie chce trzymać dywizji (…) Zaproponowaliśmy Gloverowi walkę (z Ankalaevem). Z jakiegoś powodu nie chciał tej walki, więc musieliśmy iść dalej. Jeśli nie mogliśmy mieć rewanżu, uzyskanie Ankalaeva, który ma drugą najdłuższą zwycięską passę w historii wagi półciężkiej, i Błachowicza, który jest byłym mistrzem, to naprawdę szczęście. To też świetna walka o pełnoprawny pas – dodał.

Przeczytaj też: Prochazka ciężko kontuzjowany. Błachowicz vs. Ankalaev o pas wagi półciężkiej na UFC 282!

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.