Prochazka ciężko kontuzjowany. Błachowicz vs. Ankalaev o pas wagi półciężkiej na UFC 282!

Jan Błachowicz (29-9) w szalonych okolicznościach stanie do walki o pełnoprawny pas UFC w walce z Magomedem Ankalaevem (17-1). Z Rosjaninem nie chciał walczyć Teixeira, a mistrz Jiri Prochazka zwakował tytuł przez bardzo poważny uraz. Walka już 10 grudnia.

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Oto bowiem nie zobaczymy na UFC 282 obrony pasa przez Jiriego Prochazkę w rewanżu za niesamowity pojedynek z Gloverem Teixeirą. Czech odniósł poważną kontuzję ramienia i nie będzie mógł walczyć przez co najmniej rok. Były już mistrz chciał co prawda, w swoim stylu, chciał przystąpić do pojedynku nawet z jedną ręką, ale lekarze skutecznie mu to wyperswadowali. Mógł bowiem uszkodzić kontuzjowane ramię na dobre, więc ryzyko było zdecydowanie zbyt duże.

Sam zawodnik mówi o przerwie rzędu co najmniej 6 miesięcy i o konieczności operacji, której niebawem się podda. Warto nadmienić, że nie zachowa pasa, co pewnie wielu zawodników by zrobiło i nie każe walczyć innym o pas tymczasowy. Jiri po konsultacji z UFC zdecydował zwakować pas. Tym samym walka Janka Błachowicza z Ankalaevem będzie miał prawowity pas światowego giganta na szali.

Wszelkich informacji dostarczył Ariel Helwani, który skontaktował się z obozami obu niedoszłych uczestników walki wieczoru. Dziennikarz opowiedział także o tym, jak sytuacja wygląda ze strony Glovera Teixeiry. Otóż Brazylijczykowi zaproponowano walkę o pas z Magomedem Ankalaevem na UFC 282. Glover jednak odmówił, tłumacząc, że to za mało czasu, by przygotować się na zupełnie innego stylistycznie rywala niż Prochazka.

Sam Teixeira wyszedł zatem z propozycją walki o tytuł z Janem Błachowiczem na 282. UFC jednak nie przystało na ten pomysł. Organizacja nie chce oglądać ich drugiego starcia i woli w walce o pas młodszego od nich Ankalaeva. Skoro jednak Brazylijczyk obstawał przy swoim i nie chciał tu i teraz (proponował jeszcze starcie z Ankalaevem w Brazylii w styczniu) walki z Rosjaninem,  UFC odebrało mu mistrzowską szansę. Tym samym obydwaj, wraz z Czeskim Samurajem, znikają z karty, a pojedynek Jana Błachowicza z Ankalaevem jest teraz oficjalnie starciem mistrzowskim i walką wieczoru UFC 282.

Czytaj także: Oficjalnie: Brzeski z kolejną szansą od UFC! 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.