Ibragim Chuzhigaev
Zdjęcie: KSW

KSW 77: Chuzhigaev wygrywa z Erslanem bój na pełnym dystansie!

Ibragim Chuzhigaev obronił mistrzostwo wagi półciężkiej w walce z Ivanem Erslanem podczas gali KSW 77 w Gliwicach

Dotychczasowy mistrz był lepszy w przekroju pięciu rund po jednogłośnej decyzji.

Dla Erslana było to drugie podejście do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Natomiast dla Chuzhigaeva była to pierwsza obrona pasa.

W pierwszym boju mistrzowskim gali XTB KSW 77 doszło do starcia w kategorii półciężkiej. Panujący mistrz Ibragim Chuzhigaev stanął do obrony tytułu przeciwko numerowi jeden tej kategorii wagowej Ivanowi Erslanowi.

Opis walki

Z dużą dozą respektu podeszli do siebie obaj zawodnicy. Rozpoczęli od badawczych, stójkowych wymian. Od czasu do czasu mistrz atakował potężnymi ciosami prawą ręką, a Erslan odpowiadał lewymi prostymi. Pierwsza runda zakończyła się jednak bez poważniejszych akcji i była wyrównana.

W drugiej odsłonie panowie zdecydowanie przyspieszyli – trafiali częściej i mocniej. Mistrz trafił dobrze obrotowym ciosem, a potem ruszył do ataku i zaczął rozbijać Erslana pod siatką. Chorwat przetrwał trudniejszy moment i wrócił do walki. Po pewnym czasie Ibragim trafił ponownie. Erslan upadł na matę, ale mistrz i tym razem nie znalazł klucza do skończenia walki przed czasem.

Trzecią rundę mocniej rozpoczął Erslan, który ruszył do mocnych ataków pięściami i chciał iść na bezpardonowe wymiany. Nie upolował jednak mistrza i walka wróciła do wolniejszego tempa. Chuzhigaev odzyskał inicjatywę w klatce, trafił pretendenta potężnym ciosem i ruszył do ataku. Erslan ciężko trzymał się na nogach, ale ponownie przetrwał trudne chwile.

Mistrzowską odsłonę mocniej rozpoczął Ivan Erslan, który dobrze i skutecznie atakował Ibragima.  W drugiej połowie rundy Ibragim odzyskał inicjatywę, a Erslan ponownie wydawał się być całkowicie rozbity. Chorwat cały czas jednak odpowiadał, a mistrz nie potrafił znaleźć sposobu na rozbicie tytanowej szczęki Ivana.

W piątej odsłonie mocno zmęczeni zawodnicy cały czas wymieniali potężne ciosy i szukali skończenia walki przed czasem. Ostatecznie jednak bój rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Ibragima Chuzhigaeva.

Wynik: Ibragim Chuzhigaev pokonał Ivana Erslana przez jednogłośną decyzję (49-46; 49-45; 48-47)

Przeczytaj też: Oficjalnie: KSW zadebiutuje w Czechach

Źródło: Własne/KSW

 

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.