Jiri Prochazka
Zdjęcie: UFC

Prochazka najczęściej testowanym zawodnikiem w UFC. Askren ostro komentuje

Ostatnio w środowisku MMA głośno jest o liście najczęściej testowanych zawodników przez USADA.

W ścisłej czołówce jest między innymi Paulo Costa, co raczej nie powinno dziwić biorąc pod uwagę jego wielokrotne problemy przed walkami. Jednakże na czele zestawienia pojawił się Jiri Prochazka. Co więcej – Czech był testowany… trzykrotnie częściej niż Costa. Próbki Prochazki badano aż 64 razy. Przy tylko dwudziestu testach Costy.

Sprawa zwróciła uwagę między innymi Bena Askrena, byłego zawodnika UFC.

– W 2017 roku średnia roczna liczba testów wyniosła 4 i pół na jednego zawodnika. W 2018 wynosiła ona cztery testy, w 2019 oraz 2021 sześć, a w tym roku pięć i pół. Przez te wszystkie lata najczęściej testowany w ciągu jednego roku był Misha Cirkunov z dwudziestoma siedmioma testami. Mówimy o tysiącach zawodników – zauważył w rozmowie z Danielem Cormierem.

– Na miejscu Jiriero poprosiłbym mojego prawnika o wysłanie wiadomości do USADA z prośbą o wyjaśnienia. W UFC mamy 749 zawodników. Tylko dwójka zawodników była testowana dwadzieścia razy! Jedynie 36 z nich, co daje 5%, testowano dziesięć razy w tym roku. Jiri powinien prosić o wyjaśnienia. Dlaczego Wy mnie testujecie tak często? – dodał.

Przeczytaj też: UFC: Opłaty za transmisje PPV pójdą w górę

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.