Fot. KSW

Droga do XTB KSW 78: Mańkowski i Mircea

Gala XTB KSW 78 przyniesie pojedynek dwóch bardzo doświadczonych zawodników, których boje niosą z sobą zawsze dużo emocji.

W konfrontacji tej Borys Mańkowski zmierzy się z Valeriu Mirceą.

Borys Mańkowski ma za sobą długą drogę przez świat MMA. Do dziś stoczył ponad 30 pojedynków. Jest byłym mistrzem KSW wagi półśredniej i byłym pretendentem do tytułu wagi lekkiej, w rankingu której zajmuje obecnie miejsce czwarte. Dla KSW Mańkowski stoczył już 18 pojedynków. Borys w karierze miał wzloty i upadki, ale niezależnie od wyniku walk, jego starcia zawsze gwarantowały ogromną dawkę emocji.

Mańkowski ostatni raz walczył podczas gali KSW 71 i zmierzył się z Danielem Torresem. Panowie dali niesamowity stójkowy bój pełen emocji i zwrotów akcji. Od pierwszej do ostatniej sekundy nokaut wisiał w powietrzu, ale ostatecznie starcie zakończyło się na kartach sędziowskich, a jego zwycięzcą został Daniel Torres. Obaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusami za najlepszą walkę wieczoru. Dla Borysa był to szóste wyróżnienie w karierze otrzymane za najlepsze starcie gali i dziesiąte licząc bonusy za inne występy.

Przed starciem z Torresem Mańkowski walczył o pas wagi lekkiej, ale w wyrównanym boju mistrzowskim ostatecznie musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego. Dziś Borys jest więc po dwóch przegranych z rzędu i podczas gali w Szczecinie będzie chciał powrócić na drogę zwycięstw.

Valeriu Mircea do zawodowego świata MMA trafił później niż Borys Mańkowski, ale do dziś stoczył już 36 pojedynków, z których 27 wygrał. Mircea to były mistrz wagi piórkowej mołdawskiej organizacji Eagles FC i były pretendent do tytułu kategorii lekkiej. „Samotny Wilk” słynie z tego, że bardzo często kończy walki przed czasem. Aż 23 razy wygrywał nie czekając na decyzję sędziów. 11 razy nokautował, a 12 poddawał swoich przeciwników.

Mircea przygodę z KSW rozpoczął w czerwcu 2022 roku. Podczas gali KSW 71 zmierzył się z Romanem Szymańskim, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Mołdawianin szybko wrócił jednak do walczenia i już w listopadzie stanął do boju z Gracjanem Szadzińskim. Pojedynek trwał niecałe dwie minut. Już w pierwszych akcjach Mircea trafił potężnym prawy, po którym Gracjan usiadł na macie. Polak szybko wstał, ale zaraz przyjął kolejny cios, po którym padł znokautowany. Po wygranej nad Szadzińskim Valeriu Mircea trafił na ósme miejsce rankingu zawodników wagi lekkiej KSW i chce piąć się na szczyt tego zestawienia. Wygrana nad Borysem Mańkowski może mu zagwarantować spory awans w rankingu.

Starcie Borysa Mańkowskiego z Valeriu Mirceą zapowiada się na konfrontację, która może dostarczyć dużo emocji. Który z tych dwóch zawodników wyjdzie jednak z klatki jako wygrany? Przekonamy się już 21 stycznia podczas gali XTB KSW 78.

Przeczytaj też: Romanowski: Za dwie walki będę mistrzem

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.