Oskar Szczepaniak zmierzy się z Raimondasem Krilavičiusem na gali XTB KSW 78
Zdjęcie: KSW

Droga do XTB KSW 78: Szczepaniak i Krilavičius

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Oskarem Szczepaniakiem a Raimondasem Krilavičiusem będzie jednym ze starć otwierających galę XTB KSW 78 w Szczecinie.

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Dla Oskara Szczepaniaka starcie na gali XTB KSW 78 będzie drugim pojedynkiem w okrągłej klatce. Oskar zadebiutował w KSW w lutym zeszłego roku. Podczas gali KSW 67 zmierzył się z Yanem Liasse, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Dla Szczepaniaka była to pierwsza zawodowa przegrana w karierze. Wcześniej Oskar zdobył dwie wygrane z rzędu na galach organizacji Babilon MMA. Po KSW 67 Oskar wszedł do klatki raz jeszcze i podczas eventu Seaside Battles powrócił na drogę zwycięstw nokautując przeciwnika już w pierwszej rundzie pojedynku.

Oskar ma za sobą dopiero cztery zawodowe walki MMA, ale wcześniej stoczył blisko 40 bojów na zawodach amatorskich. Na swoim koncie ma wiele medali Amatorskiej Ligi MMA. Przez lata Oskar dorobił się imponującego rekordu 36 wygranych i tylko 2 przegrane. W jiu-jitsu natomiast dostał się do kadry Polski i wywalczył tytuł wicemistrza Europy i świata.

Teraz Oskar, który na co dzień trenuje w szczecińskich klubach Berserkers Team, BKS Olimp i Jatubaht, będzie chciał odnieść pierwsze zwycięstwo w okrągłej klatce KSW.

Raimondas Krilavičius trafił do zawodowego MMA w roku 2017 i dziś góruje doświadczeniem nad Oskarem Szczepaniakiem. Litwin ma na swoim koncie dziesięć stoczonych pojedynków, z których sześć wygrał. W pięciu bojach zwyciężał przez poddanie, a wszystkie wygrane zdobyte w ten sposób zanotował w pierwszej rundzie.

Dla Raimondasa walka na XTB KSW 78 będzie pierwszym pojedynkiem dla największej polskiej organizacji MMA. Krilavičius miał pojawić się w KSW już w zeszłym roku. Na galę KSW 73 został zestawiony z Borysem Borkowskim, ale ostatecznie musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji.

Krilavičius wejdzie do KSW będąc na fali czterech wygranych i jednego remisu. Litwin od roku 2018 pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Do tej pory Raimondas bił się głównie w swoim kraju, ale też w Szwecji, Chinach i Polsce, gdzie stoczył dwa pojedynki. Ostatni raz walczył nad Wisłą w roku 2019 i zanotował wygraną przez poddanie.

Do pojedynku Oskara Szczepaniaka z Raimondasem Krilavičiusem dojdzie już 21 stycznia w hali Netto Arena w Szczecinie. Który z zawodników wyjdzie z tego boju z rękami uniesionymi w geście zwycięstwa? Przekonamy się podczas gali XTB KSW 78.

Przeczytaj też: XTB KSW 78: Tomasz Romanowski vs Radosław Paczuski – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.