KSW arena
Zdjęcie: KSW

KSW: Historia zagranicznych gal

Pierwsza gala KSW w Czechach zbliża się wielkimi krokami.

Będzie to szóste zagraniczne wydarzenie przygotowane przez organizację KSW.

Historia zagranicznych gal KSW rozpoczęła się ponad siedem lat temu. Na pewien czas została przerwana pandemią, która utrudniła organizację kolejnych wydarzeń, ale już 25 lutego polska marka po raz kolejny wyjdzie poza granice naszego kraju i przygotuje galę w nowym dla siebie miejscu.

Debiutancka zagraniczna gala KSW odbyła się 31 października 2015 roku w Londynie.

To tutaj polska marka po raz pierwszy pozostawiła swój ślad na drodze zagranicznej ekspansji. W trakcie pierwszego wydarzenia w Londynie w okrągłej klatce KSW pojawiła się cała galeria gwiazd organizacji. W walce wieczoru wystąpił Mariusz Pudzianowski. Przed nim natomiast walczyli między innymi: Borys Mańkowski, Marcin Różalski, Tomasz Narkun i Mateusza Gamrot. Spośród wszystkich dziewięciu walk tylko jedna zakończyła się na kartach sędziowskich. Nie zabrakło też pojedynków mistrzowskich. Borys Mańkowski obronił swój tytuł w wadze półśredniej poddając błyskawicznie Jesse Taylora. Natomiast Tomasz Narkun wywalczył tytuł mistrzowski wagi półciężkiej nokautując Gorana Reljicia.

Dwa lata później KSW wyruszyło na podbój kolejnego kraju.

Gala KSW 40 odbyła się 22 października 2017 roku w Dublinie. Irlandzcy fani mieli okazję zobaczyć w akcji takich zawodników jak Mariusz Pudzianowski, Mateusz Gamrot, Norman Parke czy Michał Materla. Doszło też do walki o pas mistrzowski kategorii muszej kobiet, w której Ariane Lipski pokonała Marianę Morais. Hala 3Arena przyciągnęła tysiące kibiców, którzy wspierali swoich idoli w bojach.

Sukces pierwszej gali w Londynie sprawił, że w październiku roku 2018 organizacja KSW postanowiła wrócić do stolicy Anglii. Podobnie jak w roku 2015, kibice ponownie mogli obejrzeć dwa pojedynki mistrzowskie. W pierwszym z nich Karol Bedorf chciał powrócić na tron wagi ciężkiej i odebrać tytuł Philipowi De Friesowi, jednak to Anglik został zwycięzcą, a w drugim Dricus Du Plessis po raz drugi starł się z Roberto Soldiciem w walce o mistrzostwo kategorii półśredniej i tym razem przegrał. Fani obejrzeli również pierwszą odsłonę turnieju wagi średniej, w którym Michał Materla pokonał Damiana Janikowskiego, a Scott Askham szybko odprawił Marcina Wójcika. Jedną z atrakcji wieczoru był też pojedynek dwóch popularnych postać, Erko Juna i Popka, który zakończył się przegraną rapera.

We wrześniu roku 2019 organizacja KSW ponownie odwiedziła halę Wembely Arena w Londynie. Tym razem fani mieli okazję obejrzeć aż trzy pojedynki mistrzowskie. W starciu o pas królewskiej kategorii wagowej Phil De Fries pokonał Luis Henrique. Tomasz Narkun stanął do obrony tytuł kategorii półciężkiej i rozbił Przemysława Mysialę, a Norman Parke wygrał z Marcinem Wrzoskiem i zdobył tymczasowy tytuł mistrzowski wagi lekkiej. W trakcie wydarzenia swoje umiejętności zaprezentowali też między innymi Roberto Soldić i Damian Janikowski.

Po trzeciej gali w Londynie przeszedł czas na wejście do nowego kraju.

Oczy organizacji skierowały się na Bałkany. Gala KSW 51 odbyła się 9 listopada 2019 roku w Chorwacji. W trakcie debiutanckiej gali na Bałkanach ponad dziesięć tysięcy kibiców zgromadzonych w Zagrzeb Arenie dało popis niesamowitego dopingu, a zawodnicy wnieśli do klatki cały wachlarz emocji. Główną atrakcją gali było prawdziwe zderzenie tytanów, w trakcie którego Mariusz Pudzianowski rozbił Erko Juna. W drugiej walce wieczoru udanie do okrągłej klatki powrócił były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski, który zmierzył się z czarnogórskim „Psychopatą”, Vaso Bakočeviciem i poddał go przed czasem. W trakcie gali doszło też do historycznego, pierwszego boju w organizacji KSW o pas mistrzowski wagi koguciej. Niepokonany wówczas w polskiej organizacji Antun Račić pobił Damiana Stasiaka i zasiadł na tronie swojej kategorii wagowej.

Po gali w Zagrzebiu nastąpiła przerwa w kolejnych zagranicznych wydarzeniach KSW, ale już 25 lutego polska marka pojawi się na nowym rynku. Gala KSW 79 odbędzie się w Libercu, a fani będą mogli obejrzeć prawdziwy najazd zawodników królewskiej kategorii wagowej. W głównej walce wieczoru Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej, stanie do kolejnej obrony pasa i zmierzy się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem. Po świetnym debiucie w KSW Arkadiusz Wrzosek stanie do boju z Tomášem Možným, topowym europejskim kickboxerem, który kilka lat temu pokonał go w ringu, a Daniel Omielańczuk, numer trzy rankingu wagi ciężkiej, przywita w KSW byłego mistrza czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA, Viktora Peštę.

Przeczytaj też: Czwórka niepokonanych zawodników i starcie o pas na gali KSW 80 w Lubinie

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.