KSW, Szczecin, KSW 78
Zdjęcie: KSW

Styczeń 2023 w KSW – podsumowanie

Pierwsza gala KSW w roku 2023 odbyła się 21 stycznia w szczecińskiej Netto Arenie.

Organizacja po raz trzeci w historii zawitała do miasta Berserkerów.

W walce wieczoru XTB KSW 78 doszło do wielkiego rewanżu za pamiętny pojedynek sprzeda lat. W boju tym Michał Materla zmierzył się z Kendallem Grove’em. Zawodnicy od pierwszej sekundy postawili na mocne wymiany w stójce. Z obu stron leciały potężne ciosy i kopnięcia. W drugiej rundzie Michał dwa razy posłał Kendalla na deski i za drugim razem zaczął go rozbijać łokciami w parterze. W końcu do akcji wkroczył sędzi i przerwał konfrontację. Tym samy Michał Materla po raz drugi w karierze wygrał z Kendallem Grovem.

Podczas XTB KSW 78 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż sześć zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję zobaczyć pięć nokautów i jedno poddanie. Najlepszą walką wieczoru wybrano pojedynek Tomasza Romanowskiego z Radosławem Paczuskim. Obaj fighterzy przeżywali w boju trudne chwile, ale obaj też je przetrwali i dali fanom fantastyczne show, w którym nokaut cały czas wisiał w powietrzu. Ostatecznie jednak całość batalii rozegrała się na pełnym dystansie i sędziowie niejednogłośnie zwycięzcą walki wskazali Tomasza Romanowskiego.

W minionym miesiącu szeregi organizacji zasiliło wielu nowych zawodników. Podczas gali w Szczecinie w okrągłej klatce zadebiutowało sześciu fighterów. W KSW pojawiły się też nowe twarze w związku z nadchodzącym wydarzeniem w Czechach. Podczas gali w Libercu zawalczy między innymi Tomáš Možný, topowy europejski kickboxer, Victor Pešta, były mistrz czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA oraz Todd Duffee, były pogromca Phila De Friesa, czempiona wagi ciężkiej KSW.

W styczniu ogłoszono też, że gala KSW 80, która zostanie zorganizowana w 17 marca, odbędzie się w Lubinie.

Przeczytaj też: Szwedzki zapaśnik zmierzy się z czeskim pięściarzem na gali KSW 79 w Libercu

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.