Wrzosek Moźny
Zdjęcie: KSW

Luty w KSW

Druga gala KSW w roku 2023 odbyła się 25 stycznia w Libercu.

Organizacja po raz pierwszy w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do Czech.

W walce wieczoru KSW 79 doszło do wielkiego rewanżu na szczycie królewskiej kategorii wagowej. Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej, stanął do kolejnej obrony pasa, zmierzył się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem i szybko mu się zrewanżował. Na początku pierwszej rundy Todd Duffee zaatakował kopnięciem, ale De Fries uniknął ataku i przeniósł pojedynek na matę. W parterze znalazł się za plecami Amerykanina, rozbijał go ciosami i szukał skończenia przez duszenie. Ostatecznie jednak to właśnie ciosy zakończyły walkę. Anglik rozbijał przeciwnika tak długo, aż do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek. Była to ósma obrona pasa w wykonaniu De Friesa i jednocześnie jego dziewiąty pojedynek mistrzowski. Anglik jest rekordzistą pod tym względem w organizacji KSW.

Podczas KSW 79 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż pięć zakończyło się przez nokaut.

Najlepszą walką wieczoru wybrano konfrontację Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným, w której obaj zawodnicy przeżywali trudne chwile i obaj byli blisko skończenia walki przed czasem. Ostatecznie jednak sędziowie zwycięzcą wskazali Arkadiusza Wrzoska. KSW wyróżniło również Briana Hooia i debiutującego w organizacji Ramzana Jembieva za najlepsze nokauty wieczoru. Hooi posła na deski Jivko Stoimenova, a Jembiev ustrzelił wysokim kopnięciem Murilo Delfino. Efektowna akcja kończąca w wykonaniu Jembieva tylko na Instagramie została wyświetlona blisko 750 tysięcy razy.

W minionym miesiącu KSW ogłosiło wszystkie wydarzenia, które odbędą się w pierwszej połowie roku. 22 kwietnia organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita do Tomaszowa Mazowieckiego. Po tym wydarzeniu, 13 maja w Warszawskim Studiu ATM, zostanie zorganizowana gala KSW 82, a trzy tygodnie później marka KSW po raz drugi w historii przygotuje galę na PGE Narodowym. Już 3 czerwca 2023 roku odbędzie się XTB KSW Colosseum 2, podczas którego do klatki powróci Mamed Khalidov.

Przeczytaj też: Mamed Khalidov wystąpi na XTB KSW Colosseum 2

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.