Fot. Instagram/krzysztofjotko

Krzysztof Jotko nie przeszedł kontroli antydopingowej!

Polak został wykluczony z obecnego sezonu PFL!

Krzysztof Jotko (24-7) został wykluczony z obecnego sezonu PFL. W organizmie Polaka zostały wykryte niedozwolone substancje. Takie informacje przedstawił serwis mmafighting.com.

Krzysztof Jotko to zawodnik, który zawodową karierę rozpoczął w 2010 roku. W latach 2013-2022 był on zawodnikiem UFC. W największej organizacji MMA na świecie stoczył 17 pojedynków, z czego 11 zakończył na swoją korzyść. Pokonał m.in. Geralda Meerschaerta (35-16), Mishę Cirkunova (15-9) oraz Alana Amedovskiego (8-4). Po porażce z Brendanem Allenem (21-5) został zwolniony z UFC. W tym roku poinformował o podpisaniu kontraktu z PFL. Na PFL 1: 2023 Regular Season zawalczył z Willem Fleurym (12-3), z którym przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. W czerwcu jego przeciwnikiem miał być Ty Flores (12-4), jednak to pojedynku ostatecznie nie dojdzie.

Niedozwolone substancje wykryto również w organizmie byłego pretendenta do tytułu mistrzowskiego UFC – Thiago Santosa (22-12). Z tego samego powodu wykluczeni z turnieju zostali Bruno Cappelozza (16-6) oraz Rizvan Kuniev (13-2-1).

Źródło: mmafighting.com

Przeczytaj też:Pierwsze słowa Soldicia po porażce

Kategorie
NEWSPFLPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.