KSW 86: Znamy datę, lokalizacje i pierwszych bohaterów gali!

Gala KSW 86 odbędzie się 16 września we Wrocławiu

Gala KSW 86 odbędzie się 16 września w hali Orbita we Wrocławiu. W walce wieczoru zobaczymy powrót Jakuba Wikłacza (14-3-1), który stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. Organizacja zapowiedziała także występ Michała Michalskiego (10-5) i Kacpra Koziorzębskiego (9-5).

 

Jakub Wikłacz zdobył pas w grudniu 2022 roku w starciu z Sebastianem Przybyszem, które było zwieńczeniem trylogii. Do pierwszej obrony miał przystąpić podczas gali KSW 83 Colosseum II. Początkowo rywalem Polaka miał być Zuriko Jojua, który jednak poraz kolejny wypadł z powodu kontuzji. Na zastępstwo do Wikłacza wszedł Werllson Martins. Brazyliczykowi nie udało się wypełnić limitu wagowego i nie został dopuszczony do walki. Tym samym występ Jakuba Wikłacza został odłożony w czasie. Walka na gali KSW 86 będzie szóstym pojednykiem „Masy” dla organizacji.

Dla Michała Michalskiego pojedynek we Wrocławiu będzie drugim pojedynkiem po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami. Jak dotąd stoczył 6 walk w organizacji a jego bilans wynosi 3 zwycięstwa i 3 porażki. W poprzednim występie pokonał Erikasa Golubovskisa.

Kacper Koziorzębski zadebiutował w KSW w 2020 roku pokonując Adama Niedźwiedzia. Od tej pory walczył ze zmiennym szczęściem, przeplatając zwycięstwa porażkami. W ostatniej walce, po „klatkowej wojnie” pokonał Borysa Borkowskiego.

Źródło: KSW

 

Kategorie
KSWNEWSPolska

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.