Stummer vs Kareta
Zdj. KSW

Droga do KSW 87: Štummer i Kareta

Gala KSW 87 w Czechach przyniesie fanom starcie dwóch zawodników będących na początku swojej drogi przez świat organizacji KSW.

W pojedynku tym niepokonany Josef Štummer zmierzy się z debiutującym w okrągłej klatce Dawidem Karetą.

Josef Štummer ma za sobą udany debiut w KSW. W kwietniu tego roku w walce otwarcia gali XTB KSW 81 zmierzył się z utytułowanym polskim karateką, Jonatanem Kujawą. Obaj zawodnicy zafundowali fanom emocjonujące widowisko. Kibice mieli okazję obejrzeć mocne wymiany stójkowe, walkę w klinczu i parterze. Polak zdecydowanie stawiał na ataki kickboxerskie. Czech dobrze jednak odpowiadał rozbijając Jonatana i dodatkowo obalał i łapał go w klincz. Obaj zawodnicy przeżyli też trudniejsze chwile w klatce. Ostatecznie bój rozegrał się jednak na pełnym dystansie, a jego zwycięzcą został Josef Štummer, który lepiej kontrolował przebieg konfrontacji. Po walce Czech przyznał, że przed starciem miał nieco komplikacji zdrowotnych. Zanotował jednak cenne zwycięstwo i to było najważniejsze. Josef otwarcie mówił też o tym, że była to dla niego najlepsza gala podczas jakiej do tej pory rywalizował.

Josef Štummer zadebiutował w zawodowym MMA w lipcu zeszłego roku. Do dziś stoczył trzy pojedynki i wszystkie wygrał. W tym roku walczył już dwa razy. Przed starciem na gali XTB KSW 81 Josef zanotował wygraną podczas gali na Węgrzech. Przed zawodowym debiutem Štummer stoczył około dwudziestu pojedynków amatorskich, z których większość wygrał. W amatorskim MMA wywalczył między innymi tytuł wicemistrza Czech. Josef rywalizował też na matach grapplingowych. Jest wielokrotnym medalistą takich zawodów i mistrzem Czech w jiu-jitsu.

Dawid Kareta zadebiutował w zawodowym MMA w roku 2017, czyli o pięć lat wcześniej od Josefa Štummera i dziś dysponuje większym doświadczeniem zdobytym w profesjonalnych klatkach. Reprezentant klubu Octagon Team Cieszyn stoczył do tej pory siedem pojedynków i cztery z nich wygrał. W ostatnim czasie rywalizował pod banderą organizacji Oktagon MMA, gdzie walczył cztery razy. Ostatni raz bił się w lipcu 2022 roku i musiał uznać wyższość rywala. Jak jednak sam mówi, w czasie przerwy od startów w ciszy i spokoju trenował jeszcze ciężej i mocniej, aby móc pokazać się w kolejnym boju z jak najlepszej strony. Teraz więc wróci do klatki, aby odbić się po przegranej i zanotować piątą wygraną w karierze.

Dawid wywodzi się z judo i jiu-jitsu, ale ma też na swoim koncie stoczonych kilkadziesiąt pojedynków w amatorskim MMA i jest wielokrotnym medalistą takich zawodów. Zdobył między innymi złoty medal Mistrzostw Polski 2020 Amatorskiej Ligi MMA.

W trakcie zbliżającego się pojedynku Josef Štummer będzie mógł liczyć na wsparcie swoich rodaków. Dawid Kareta, który pochodzi z Cieszyna, miasta położonego o piętnaście minut drogi od Trzyńca, w którym odbędzie się gala KSW 87, również liczy na wsparcie swoich lokalnych kibiców. Pojedynek może więc okazać pełen emocji nie tylko w klatce, ale również na trybunach. Który jednak zawodnik wyjdzie z klatki jako zwycięzca? Przekonamy się już 14 października w hali Werk Arena.

Przeczytaj też: KSW 87: Roman Szymański vs Leo Brichta – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply





Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.