Źródło: UFC

Dwie byłe zawodniczki KSW zmierzą się w UFC!

Karolina Kowalkiewicz, była mistrzyni KSW, stanie do walki z inną byłą fighterką polskiego hegemona, Dianą Belbitą

Jak informuje między innymi Marcel Dorff powołujący się na ESPN, już 7. października dojdzie do starcia Karoliny Kowalkiewicz (15-7) z Dianą Belbitą (15-7). Walka odbędzie się na gali UFC Vegas z numerem 80. Choć obie zawodniczki wcześniej walczyły dla federacji KSW, nie miały okazji się spotkać. Kowalkiewicz bowiem walczyła dla polskiego giganta w latach 2012-2015, a Belbita zadebiutowała pod banderą KSW w 2016 roku. Teraz jednak była mistrzyni polskiej organizacji zetrze się z Rumunką w oktagonie UFC.

Kowalkiewicz ma aktualnie trzy zwycięstwa z rzędu. Wpierw poddała Felice Herrig w drugiej rundzie. Następnie w obu przypadkach na pełnym dystansie okazała się jednogłośnie lepsza od Silvany Gomez Juarez i Felice Herrig,

Belbita zaś przeplata zwycięstwa z porażkami. W ostatnim pojedynku sędziowie orzekli jej jednogłośne zwycięstwo nad Marią Oliveirą. Wcześniej, w ten sam sposób, przegrała z Glorią de Paulą, a spoglądając jeszcze walkę dalej, również przez decyzję sędziowską, pokonała Hannah Goldy.

Czytaj także: UFC 293: Adesanya vs Strickland – wyniki 

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.