KSW Nowy Sącz
Zdj. KSW

Sierpień w KSW

Ósma gala KSW w roku 2023 odbyła się 19 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

Organizacja po raz drugi w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru XTB KSW 85 doszło do starcia na szczycie wagi piórkowej. Podwójny mistrz KSW Salahdine Parnasse stanął do obrony tytułu się przeciwko dzierżącemu pas tymczasowy Robertowi Ruchale. Francuz od samego początku walki narzucał rywalowi swój styl i wywierał na nim presję. Polak miał swoje dobre chwile i wykazał się niesamowitym sercem, jednak nie wystarczyło to na mistrza, który dominował, kontrolował przebieg pojedynku i w czwartej rundzie znokautował Roberta kopnięciem na korpus. Francuz obronił więc pas mistrzowski i dalej rządzi na tronie wagi piórkowej.

Podczas XTB KSW 85 doszło do dziewięciu pojedynków, z których cztery zakończyły się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć jeden nokaut i trzy poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Kamil Szkaradek i Patryk Surdyn zostali wyróżnieni za najlepszą walkę wieczoru. Salahdine Parnasse otrzymał bonus za najlepszy nokaut, a Ibragim Chuzhigave za najlepsze poddanie.

Sierpień przyniósł także informacje o kolejnych zestawieniach gali KSW 86, która odbędzie się 16 września we Wrocławiu. Ogłoszono także galę KSW 87. Już w październiku organizacja KSW po raz drugi zawita ze swoim wydarzeniem do Czech. Gala KSW 87 odbędzie się w Trzyńcu, w hali Werk Arena. W walce wieczoru fani zobaczą starcie w czubie królewskiej kategorii wagowej, w którym Darko Stošić, numer jeden rankingu, zmierzy się z numerem trzy, najlepszym czeskim zawodnikiem wagi ciężkiej, Michalem Martínkiem. Przy okazji Czech przedłużył swój kontrakt z organizacją KSW. Na dalszą współpracę z KSW zdecydował się również Sebastian Przybysz, były mistrz wagi koguciej, który podczas KSW 86 stanie ponownie do walki o pas.

Nominacje do World MMA Awards

W ostatnim miesiącu ogłoszono również, że do organizacji dołączyło dwóch kolejnych zawodników: Madars „Łotewski Express” Fleminas i Vojtech „Silesian Knight” Garba. Natomiast KSW, Maciej Kawulski i Krzysztof Głowacki zostali nominowani do World MMA Awards. KSW znalazło się w gronie pięciu najlepszych marek MMA na świecie nominowanych do tytułu „Organizacji roku”. Jest to szósta nominacja w historii KSW.

Przeczytaj też: Droga do KSW 86: Piwowarczyk i Sudolski

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.