Leo Brichta
Zdj. KSW

Brichta: Wierzę, że damy mocną, świetną walkę

Leo Brichta, jeden z najbardziej utalentowanych czeskich zawodników MMA, powróci do okrągłej klatki podczas gali KSW 87 w Trzyńcu.

Pochodzący z Czech Leo Brichta zajmuje w rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej KSW pozycję siódmą. Podczas gali KSW 87 zmierzy się z Romanem Szymańskim, numerem trzy tego zestawienia i byłym pretendent do pasów w wadze piórkowej i lekkiej.

– Chcę mierzyć się z czołówką mojej kategorii – mówi Leo. – Roman jest bardziej doświadczonym fighterem. Trenuje w dobrym klubie i jest świetnym zawodnikiem.

Brichta w walce z Szymańskim wystąpi wspierany przez czeską publiczność, ale nastawia się na to, że w hali zjawi się również wielu Polaków.

– Trzyniec jest przy granicy z Polską, więc myślę, że widownia będzie podzielona pół na pół. Z jednej strony będą Czesi, z drugiej Polacy.

Leo Brichta zadebiutował w okrągłej klatce w czerwcu i pokonał Macieja Kazieczkę, dzięki czemu już od ośmiu pojedynków pozostaje niepokonany. W profesjonalnych klatkach rywalizuje od roku 2017. Do dziś stoczył piętnaście pojedynków, z których jedenaście wygrał, a dziewięć zakończył przed czasem. Brichta wywodzi się z kickboxingu, ale dziś jest też przekrojowym fighterem MMA, który pięć razy wygrywał przez nokaut, a cztery razy poddawał swoich rywali. Siedem zwycięstw zanotował już w pierwszej rundzie. Przed zbliżającym się starciem z Romanem, Leo nastawia się na mocną walkę.

– Nie zastanawiam się nad tym, jak będzie wyglądać walka. To proste – muszę go trafić, jednocześnie nie dając trafić siebie. Wierzę, że damy mocną, świetną walkę.

Do pojedynku Leo Brichty z Romanem Szymańskim dojdzie już 14 października w Trzyńcu, w hali Werk Arena.

Przeczytaj też: KSW 87: Roman Szymański vs Leo Brichta – Trailer 

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.