KSW 87: Darko Stošić vs. Michal Martinek - Trailer
Zdj. KSW

Droga do KSW 87: Stosić i Martinek

Walką wieczoru zbliżającej się gali KSW 87 w Czechach będzie starcie dwóch czołowych zawodników wagi ciężkiej.

W konfrontacji tej Darko Stošić, numer jeden rankingu, zmierzy się z numerem trzy, najlepszym czeskim zawodnikiem wagi ciężkiej, Michalem Martínkiem.

Darko Stošić rywalizuje w KSW od 2021 roku.

W tym czasie stoczył sześć pojedynków i przegrał tylko walkę o pas mistrzowski z Philem De Friesem. W pozostałych pięciu pojedynkach cztery razy wygrał przez nokaut, a raz decyzją sędziów. Darko ostatni raz walczył w lipcu tego roku i zmierzył się z niepokonanym Słowakiem, Štefanem Vojčákiem. Stošić od początku pojedynku szukał nokautu atakując rywala potężnymi ciosami. Vojčák dobrze jednak sobie radził w wymianach stójkowych i dopiero w trzeciej rundzie Serb trafił mocnym prawym, poprawił kolejnym ciosem i Štefan Vojčák padł znokautowany.

Przed zbliżającym się pojedynkiem Darko zapowiada, że i tym razem postara się o nokaut na przeciwniku. Serb na osiemnaście wygranych pojedynków dwanaście raz posyłał rywali na deski i jest przekonany, że tym razem ponownie mu się to uda. Darko liczy również na to, że za swój występ zostanie nagrodzony bonusem. Do tej pory otrzymał cztery wyróżnienia za najlepsze nokauty wieczoru.

Michal Martínek ostatni raz walczył w październiku 2022 roku. Zmierzył się wówczas z Danielem Omielańczukiem i przegrał pojedynek na punkty.

Walka była jednak bardzo wyrównana. Od tamtego starcia Czech nie pojawił się w klatce, ponieważ borykał się z kontuzjami. Michal był już wcześniej zestawiany z Darko, ale za każdym razem walka była ostatecznie przekładana. Teraz jednak w końcu do niej dojdzie i Czech nie kryje zadowolenia z tego faktu. Otwarcie mówi o tym, że chce piąć się na szczyt wagi ciężkiej, pokonywanie więc tak mocnych rywali jak Darko jest kolejnym naturalnym krokiem na drodze do wymarzonego celu i starcia o pas.

Michal Martínek zadebiutował w KSW w czerwcu 2022 roku na gali z numerem 71. Jego rywalem był Filip Stawowy, którego Martínek w ładnym stylu rozbił na pełnym dystansie. Popularny „Czarnobrody” jest byłym mistrzem wagi ciężkiej czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA i najlepszym czeskim zawodnikiem królewskiej kategorii. W przeszłości zajmował się grą w hokeja i właśnie w Trzyńcu, gdzie odbędzie się KSW 87, miał okazję rywalizować na łyżwach. Teraz Michal liczy na wsparcie swoich kibiców, którzy będą go dopingować na miejscu, co zapewne będzie dla niego dodatkową motywacją do walki.

Przed zbliżającym się pojedynkiem obaj zawodnicy zapowiadają, że zamierzają dominować w starciu. I że chcą narzucić rywalowi swój styl prowadzenia walki. Który jednak z nich lepiej wdroży strategię na tę konfrontację? Przekonamy się już 14 października podczas gali KSW 87 w Trzyńcu.

Przeczytaj też: KSW 87 typy, zakłady i kursy | Stosić – Martinek

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.