Zdjęcie: ufc.com

Daniel Cormier o walce Whittaker vs. Usman – ,,Powinni walczyć na mistrzowskim poziomie”

Robert Whittaker jest otwarty na walkę z Kamaru Usmanem w kategorii średniej. Nigeryjczyk natomiast nie wyklucza swojej migracji do kategorii wyżej. Daniel Cormier jest zdania, że do takiego pojedynku powinno dojść.

Podczas gali UFC 294 Kamaru Usman wszedł na zastępstwo za Paulo Coste i zawalczył z Khamzatem Chimaevem. Nigeryjczyk walkę przegrał, ale pokazał się w niej świetnie. Mimo krótkiego okresu przygotowawczego i konieczności walki w kategorii wyżej, popularny ,,The Nigerian Nightmare” pokazał, że jest zawodnikiem absolutnie elitarnym i że może wygrać z każdym.

Robert Whittaker w jednym z wywiadów przyznał, że intersuje go walka z Usmanem w kategorii średniej. Nigeryjczyk zaś w filmie na swoim kanale YouTube, powiedział że czuł się dobrze w nowej wadze i nie wyklucza zmiany kategorii.

Wszystkiemu temu bacznie przygląda się Daniel Cormier, który w swoim podcaście wyraził swoją opinie na temat takiej potencjalnej walki.

– Jestem jak najbardziej za tą walką. Myślę, że jest to wielkie starcie i uważam, że obaj Ci faceci zasługują na to, żeby cały czas wchodzić do oktagonu i toczyć wielkie pojedynki. Jeżeli więc nie walczą o pasy mistrzowskie, to powinni walczyć w pojedynkach na mistrzowskim poziomie. Jestem całym sobą za walką Kamaru Usman vs. Robert Whittaker.

Obaj zawodnicy, mimo swojej niesamowitej klasy sportowej, nie mają w ostatnim czasie dobrej passy. Usman przegrał swoje trzy ostatnie walki. Dwie walki mistrzowskie z Leonem Edwardsem, a także ostatnią walkę z Khamzatem Chimaevem. Whittaker natomiast przegrał dwie ze swoich trzech ostatnich walk. Wychodził na tarczy po pojedynku z Israelem Adesanyą, następnie wygrał z Marvinem Vettorim, a na koniec sensacyjnie przegrał ze skazywanym na straty w tej walce byłym mistrzem KSW Dricusem Du Plessisem.

Przeczytaj też: Daniel Cormier: Ngannou jest najgroźniejszym człowiekem na świecie

Źródło: DC & RC

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.