Zdjęcie: instagram.com/tomaspinallofficial

On jest nagroźniejszym gościem w UFC – Tom Aspinall z wielkim uznaniem na temat Sergeia Pavlovicha!

Już w tę sobotę, 11 listopada w legendarnej arenie Madison Square Garden w Nowym Jorku podczas gali UFC 295 odbędzie się walka o pas tymczasowy kategorii ciężkiej pomiędzy Tomem Aspinallem a Sergeiem Pavlovichem.

Jak wszyscy wiemy, pierwotnie walką zamykająca gigantyczną galę UFC 295 miał być pojedynek o pas wagi ciężkiej pomiędzy Jonem Jonesem a Stipe Miocicem. Do walki jednak tej nie dojdzie z powodu kontuzji „Bonesa”.

Pisaliśmy o tym szerzej tutaj: Duża zmiana w karcie gali UFC 295! Jon Jones wypada z rozpiski!

UFC stanęło jednak na wysokości zadania i przygotowało dla kibiców niemniej, z punktu widzenia stricte sportowego, interesujące starcie pomiędzy Tomem Aspinallem (13-3-0, 6-1 w UFC), a Sergeiem Pavlovichem (18-1-0, 6-1 w UFC).

Tom Aspinall w wywiadzie dla UFC podzielił się swoimi odczuciami względem tej walki.

„Są tylko dwie rzeczy, które mogą się wydarzyć: możesz wygrać lub przegrać. Po prostu staram się tego nie komplikować. Do walki wychodzi dwóch facetów. On może mnie znokautować, ja mogę znokautować jego. On może mnie poddać. Ja mogę poddać jego. Obaj mamy milion sposobów na wygraną. Zaryzykujmy więc, rzućmy kostką i zobaczmy, co się stanie”.

Anglik z ogromnym uznaniem wypowiedział się o umiejętnościach swojego przeciwnika, a także ujawnił, czego chce unikać w walce z Rosjaninem.

,,Moim zdaniem on jest najniebezpieczniejszym zawodnikiem w UFC, z którym można wdać się w wymianę na ciosy. Wielu zawodników walczy z nim płasko na nogach i zaczyna wymieniać się ciosami. Zaczynają rywalizować z nim o to, kto ma większe ego. Ja nie zamierzam tak walczyć.”

Tom Aspinall i Sergei Pavlovich mają łącznie stoczone 14 walk w UFC (obaj mają po 7 walk). Uwaga! Tylko JEDNO z tych 14 starć wyszło poza pierwszą rundę! Była to jedyna przegrana walka Pavlovicha w UFC z Alistairem Overeemem. Wszystkie pozostałe 13 pojedynków zakończyło się w 1 rundzie. Jednym zdaniem, tej walki nie można przegapić! Polecamy również podczas niej nie mrugać, ponieważ bardzo szybko może się skończyć.

Przeczytaj też: Będę chciał go zweryfikować i zobaczyć ile te jego złoto jest wart; Bartosz Leśko przed walką z Piotrem Kuberskim na XTB KSW 88!

Źródło: ufc.com

 

 

 

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.