Rauli Tutarauli przywita w KSW Marcina Helda podczas XTB KSW 89
Zdj. KSW

Droga do XTB KSW 89: Tutarauli i Held

Do długo wyczekiwanego debiutu w okrągłej klatce dojdzie podczas gali XTB KSW 89.

Marcin Held, czołowy zawodnik wagi lekkiej w Polsce, zostanie przywitany w KSW przez Rauliego Tutarauli, numer cztery rankingu najlepszych zawodników tej kategorii wagowej.

Dla Tutarauliego walka na XTB KSW 89 będzie trzecim pojedynkiem w okrągłej klatce. Debiutując w KSW Gruzin musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego. W drugiej walce, do której doszło na gali KSW 82 Rauli zmierzył się z Donovanem Desmae. Panowie postawili w pojedynku na wymiany stójkowe. Tutarauli szybko i skutecznie wyprowadzał ataki bokserskie, a Desmae szukał szczęścia atakując wysokimi kopnięciami. Żaden z zawodników nie trafił jednak na tyle mocno, aby znokautować rywala, a sędziowie ostatecznie zdecydowali, że Rauli Tutarauli był lepszy w tym starciu. Dla Tutarauliego był to 39. pojedynek w karierze i 32. wygrana.

Gruzin jest prawdziwym specjalistą od nokautowania rywali – aż 21 razy w taki właśnie sposób kończył swoje konfrontacje. Przed wejściem do KSW Rauli bił się dla takich organizacji jak M-1, ACA czy Georgian Fighting Championship, w której zdobył tytuł mistrzowski wagi lekkiej, a swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął w roku 2011.

Na debiut Marcina Helda w KSW fani czekali od dłuższego czasu. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników pojawi się w końcu w okrągłej klatce i nie kryje, że ma mistrzowskie ambicje.

– Plan jest taki, żeby przyjść i zamieść kategorię lekką na dobrym poziomie – mówi Marcin. –  Chcę, żeby te walki były widowiskowe, chcę, żeby ludziom się to podobało. Nie jest planem przyjść i wygrywać wszystko w nudnym stylu, planem jest pokazać dobre MMA, dobrą robotę, którą wykonuję z kolegami w klubie. Chcę pokazać, co potrafię.

Marcin w ostatnich latach bił się dla takich organizacji jak UFC, Bellator czy Professional Fighters League. Na swoim koncie ma stoczonych 37 pojedynków, z których 28 wygrał. Zawodnik z Tych jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i specjalizuje się w poddawaniu rywali. Marcin dziewiętnaście zwycięskich pojedynków zakończył przed czasem, aż piętnaście z nich wygrał przez poddanie, a jedenaście razy tryumfował już w pierwszej rundzie starcia. Held rywalizuje zawodowo od roku 2008. Ostatni raz bił się w sierpniu roku 2022 i wygrał przez poddanie walkę na gali Professional Fighters League.

Starcie Rauli Tutarauli vs Marcin Held zapowiada się na niezwykle interesującą konfrontację specjalisty od nokautów ze specjalistą od poddawania rywali. Który styl weźmie górę w tym pojedynku? Przekonamy się już 16 grudnia w PreZero Arenie #Gliwice.

Przeczytaj też: Tutarauli przywita Helda w KSW!

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.