Janikowski
Zdj. KSW

Janikowski: Nie będę kalkulował

Damian Janikowski, były medalista olimpijski w zapasach, powróci do klatki podczas gali XTB KSW 89.

Podczas grudniowej gali w Gliwicach Damian Janikowski stanie do rywalizacji z Tomaszem Romanowskim, który słynie ze swoich umiejętności pięściarskich.

– Ma długie ręce, długi tułów i jest bardzo niebezpieczny – mówi Damian. – Na pewno go nie lekceważę, a w pojedynku się okaże, czy jest mocny, czy bije mocno, czy mnie zgasi, czy tego nie zrobi. Jego najmocniejszym atutem jest pójście w krótką wymianę, ale ja też jestem niebezpieczny w półdystansie i w wymianie. Nie obawiam się tego.

Damian Janikowski podczas gali w Gliwicach wejdzie do okrągłej klatki po raz czternasty. Janikowski rywalizuje w MMA od roku 2017 i ma na swoim koncie dziewięć wygranych, z których aż sześć zdobył przed czasem – pięć raz nokautował swoich rywali, a raz wygrał przez poddanie. Teraz nastawia się na stójkową batalię.

– Chciałbym pójść z nim na krótką wymianę, a na pewno taka będzie. Albo padnę i nie będę tego pamiętał, albo on padnie i nie będzie tego pamiętał. Na pewno będzie dobra walka, która będzie się podobać. Mam nadzieję, że to ja pierwszy go celnie trafię i powalę swoją pięścią na deski. To będzie piękny tryumf. To, że ktoś wcześniej nie mógł go powalić, nie znaczy, że ja tego nie zrobię. Każdy kto w walce z nim się cofał, został trafiony. Ja się nie cofam, nie umiem się cofać. Nie będę kalkulował. Pójdziemy ostro na wymiany i to, że on zabija swoich przeciwników, nie znaczy, że zabije mnie. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

Dzięki efektownemu stylowi walki Damian jest gwarantem emocji i świetnych pojedynków. Na swoim koncie ma dwa zdobyte bonusy za najlepszy nokaut i dwa za najlepszą walkę wieczoru. Damian ostatni raz rywalizował w lipcu tego roku i w kolejnym efektownym starciu pokonał Cezariusza Kęsika.

Do walki Damiana Janikowskiego z Tomaszem Romanowskim dojdzie już 16 grudnia podczas gali XTB KSW 89 w PreZero Arenie #Gliwice.

Przeczytaj też: Romanowski: Wchodzę, walę na brodę i pada

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

 • Parnasse vs Mircea
  KSW

  Droga do XTB KSW 93: Parnasse i Mircea

  Salahdine Parnasse podczas gali w Paryżu stoczy swoją trzynastą walkę dla organizacji KSW. Po raz pierwszy jednak bijąc się w okrągłej klatce stanie do rywalizacji przy wrzawie własnej publiczności....
 • Valeriu Mircea
  KSW

  Mircea: Pojadę do Paryża i urwę głowę Salahdine’owi

  Valeriu Mircea ma za sobą pięć walk w organizacji KSW i jest na fali czterech wygranych rzędu. W ostatnim pojedynku stanął do rywalizacji z Leo Brichtą. Podczas gali w...
 • Nicolau vs Perez

  Karta gali UFC Vegas 91 z nową walką wieczoru

  Nieoczekiwanie, Manuel Kape musiał wycofać się z zaplanowanej na 27 kwietnia walki wieczoru, co wymusiło na organizatorach szybkie poszukiwania godnego zastępstwa. Przekształcenie walki wieczoru Pierwotniealka wieczoru gali UFC Vegas...
 • Kacper Formela

  Oficjalnie: Kacper Formela w KSW!

  Kacper Formela, znany fanom jako były mistrz FEN, zasilił szeregi organizacji KSW. Przez ostatnie miesiące trwały intensywne dyskusje na temat przyszłości Formeli. Sam zawodnik nie ukrywał, że jego marzeniem...

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.