Tybura vs Tuivasa na UFC 298!

Marcin Tybura (24-8) powróci do klatki UFC już 17 lutego przyszłego roku podczas gali UFC 298 w Anaheim. Jego rywalem będzie sklasyfikowany na 9 miejscu rankingu wagi ciężkiej, Tai Tuivasa (15-6).

Dla Marcina będzie to powrót po przegranej w pierwszej rundzie z obecnym tymczasowym mistrzem kategorii ciężkiej, Tomem Aspinallem (14-3). Wcześniej Uniejowianin był na fali dwóch zwycięstw z Alexandrem Romanovem (17-2) i Blagoy’em Ivanovem (19-6). Tybura znajduje się na 10 miejscu w rankingu, a walka z Tuivasą będzie jego 19 stoczoną pod banderą UFC.

Tai Tuivasa po imponującej serii 5 zwycięstw przed czasem przegrał następne 3 walki również przed czasem. Słynący z twardej szczęki i mocnego uderzenia Nowozelandczyk znajduje się w sytuacji, w której walka z Marcinem może zadecydować o jego dalszej obecności w rostrze UFC.

W walce wieczoru wydarzenia w Anaheim dojdzie do hitowego starcia, w którym zmierzą się Alexander Volkanovski i Ilia Topuria, a w stawce znajdzie się pas mistrzowski kategorii piórkowej.

Źródło: UFC

Przeczytaj też: „Muszę sobie to wszystko poukładać” – Dariush waha się nad kolejnym krokiem

Kategorie
NEWSPolskaŚwiatUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.