Toncheva vs Woźniak
Fot. KSW

Droga do XTB KSW 90: Toncheva i Woźniak

W starciu pań na gali XTB KSW 90 dojdzie do pojedynku, w którym pochodząca z Bułgarii Alexandra Toncheva przywita debiutującą w okrągłej klatce Ewelinę Woźniak.

Dla Aleksandry Tonchevy walka na gali XTB KSW 90 będzie drugim pojedynkiem w okrągłej klatce. Po raz pierwszy Bułgarka pojawiła się w KSW w maju 2023 roku i zmierzyła się z Anitą Bekus, jedną z czołowych zawodniczek wagi słomkowej w Polsce. Wchodząc pod skrzydła polskiej marki Toncheva była na fali trzech wygranych z rzędu, ale walk z Bekus nie poszła po jej myśli. Od pierwszej odsłony pojedynku zawodniczki postawiły na stójkowe wymiany i prawie całe starcie rozegrały mocno rywalizując w tej płaszczyźnie. Pojedynek tylko na krótko trafiał do parteru i do klinczu pod siatką, jednak pod koniec trzeciej rundy Anita Bekus obaliła, świetnie kontrolowała przeciwniczkę w parterze rozbijając ją łokciami i ciosami aż do kończącego gongu. Ostatecznie sędziowie zwyciężczynią wskazali Polkę. Po walce Toncheva przyznała, że nie wykorzystała okazji, które pojawiły się w trakcie konfrontacji. Była jednak zadowolona z mocnego, zaciętego pojedynku. W trakcie debiutu dla KSW Aleksandra doznała kontuzji dłoni i musiała zrobić sobie przerwę od startów, ale teraz wraca w pełni sił, aby odbić się po przegranej.

Aleksandra Toncheva, po raz pierwszy zawalczyła w zawodowym MMA w roku 2017. Zbierała doświadczenie walcząc dla takich organizacji jak Rizin czy Bellator.

Poza Polską biła się w Bułgarii, Japonii, Irlandii, Włoszech, Serbii, Turcji, Kazachstanie i na Słowacji. Walczyła też amatorsko. Zdobyła między innymi tytuł mistrzyni świata i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy IMMAF, najbardziej prestiżowej organizacji amatorskiego MMA na świecie. Jest też wielokrotną medalistką turniejów grapplingowych. W roku 2021 wywalczyła między innymi złoty medal grapplingowych zawodów wywodzącej się ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich organizacji AJP.

Ewelina Woźniak zadebiutowała w zawodowym MMA rok później niż Toncheva. Dziś jednak ma na swoim koncie tylko o jedno starcie mniej.

Do tej pory stoczyła dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares. Ewelina nie kryje swoich mistrzowskich ambicji w organizacji KSW. Gdy ogłoszono jej angaż, napisała w mediach społecznościowych:

– Właściwy czas. Odpowiednie miejsce. Oto jestem i zapowiadam koniec bezkrólewia! KSW jest moim nowym domem.

Ewelina, podobnie jak Aleksandra, ma w swoim dorobku również walki amatorskie i starcia w innych dyscyplinach. Z sukcesami walczyła w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu. Poza Polską rywalizowała do tej pory w Anglii, Czechach i Francji. Teraz reprezentantka klubu Czerwony Smok Poznań szykuje się do wejścia na nową drogę kariery i zapowiada, że nieustanie pracujemy nad tym, aby 20 stycznia fajerwerków nie zabrakło.

W zbliżającej się walce obie panie będę chciały powrócić na drogę zwycięstw po ostatnich przegranych. Obie marzą też o najwyższych celach. Obie potrafią również kończyć starcia przed czasem. Która jednak z nich wyjdzie z okrągłej klatki jako zwyciężczyni? Przekonamy się już 20 stycznia na COS Torwar w Warszawie.

Przeczytaj też: XTB KSW 90: Arkadiusz Wrzosek vs. Ivan Vitasović – Trailer

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.