Piotr Kacprzak
Fot. KSW

Kacprzak: Zaczniemy galę tą walką i na pewno rozgrzejemy mocno publiczność

Podczas gali XTB KSW Epic do okrągłej klatki powróci Piotr Kacprzak.

Zawodnik posiadający czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu stanie do rywalizacji w tradycyjnym kimonie z tej dyscypliny sportu, ale będzie się bił na zasadach MMA.

Dla Piotra Kacprzaka walka na gali XTB KSW Epic będzie piętnastym pojedynkiem w zawodowym MMA i drugą walką w KSW. Po raz pierwszy 25-letni zawodnik wystąpi jednak w klatce w kimonie.

– Znam już smak walki w klatce KSW, ale w kimonie mam pierwszy raz okazję robić MMA, z uderzeniami i wszystkimi kończeniami – mówi Piotr.

Specjalnością Kacprzaka jest fenomenalna i bardzo widowiskowa gra parterowa. Piotr jest czarnym pasem w brazylijskim jiu-jitsu. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje na matach grapplingowych, gdzie wywalczył między innymi tytuł mistrza Polski ADCC. Polak przyznaje, że woli walkę na macie bez kimon, ale i w kimonie czuje się bardzo dobrze.

– Walczyłem już na macie w kimonach. Jestem mistrzem Polski brązowych pasów, więc nie jest mi to obce. Zawsze jednak gdzieś te zasady grapplingowe, łączenie jiu-jitsu z zapasami, miałem we krwi i preferuję walki bez gi, ale tym razem zakładam kimono i kręcimy się dalej.

Piotr Kacprzak jest utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia. Do profesjonalnego świata MMA wszedł w roku 2018. Do dziś stoczył trzynaście walk, z których dziewięć wygrał. Jest byłym mistrzem wagi piórkowej organizacji Babilon MMA. W KSW zadebiutował w roku 2022 i wygrał z Jose Marcosem Limą. Teraz powróci do okrągłej klatki i zmierzy się w niej z wywodzącym się z judo Adamem Bryszem. Piotr jest pewny, że obaj dadzą dobre show.

– To jest coś niesamowitego. Zaczniemy galę tą walką i na pewno rozgrzejemy mocno publiczność w Gliwicach.

Do pojedynku Piotra Kacprzaka z Adamem Bryszem dojdzie już 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. #Gliwice

Przeczytaj też: KSW: Pary półfinałowe mistrzowskiego turniej wagi półciężkiej wyłonione

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.