KSW turniej
Fot. KSW

XTB KSW Epic: Haratyk wygrywa turniej o pas wagi półciężkiej! (WIDEO)

Poznaliśmy nowego mistrza wagi półciężkiej!

Jednej nocy, podczas gali XTB KSW Epic w Gliwicach doszło do turnieju, który wyłonił nowego mistrza wagi półciężkiej.

Nokauty w półfinałach

Półfinałowe walki przebiegły błyskawicznie. Jeszcze w pierwszej rundzie Damian Piwowarczyk znokautował Klebera Silvę ciosem w korpus!

Następnie Rafał Haratyk rozbił Marcina Wójcika.

Tym samym w finale bardziej doświadczony Haratyk skrzyżował rękawice z Piwowarczykiem. Decydująca walka już dłuższa, Panowie wyraźnie nastawili się w półfinałach na jak najszybsze skończenia. A więcej sił zostawili na ostateczne piętnaście minut.

W pierwszej rundzie wydawało się, że przewagę ma Haratyk. Starcie bardziej otworzyło się w kolejnej odsłonie. Co też w końcówce podkreślił Piwowarczyk. W przypadku „Polish Tanka” powoli widać było coraz większe doświadczenie, a Piwowarczyk rozkręcał się z minuty na minutę. W trzeciej rundzie Damian widział, iż może zagrozić oponentowi. A Rafał co jakiś czas próbował to ripostować. Wreszcie Haratyk zdołał wynieść przeciwnika i przenieść do parteru. To mógł być kluczowy moment dla tego starcia przy bliskiej walce. Piwowarczyk dość szybko wstał, a Haratyk szukał trójkąta. Damian próbował wreszcie zrzucić oponenta z pleców i w końcu to udało się. „Polish Tank” przy tym stracił jeszcze więcej sił. Mieliśmy sporo dramaturgii w ostatnich sekundach. Piwowarczyk próbował narzucić presję w końcówce, ale już zmęczenie wygrywało w obydwóch przypadkach.

Mieliśmy zatem decyzję sędziowską. Przez niejednogłośną wygrał Rafał Haratyk został nowym mistrzem.

Przeczytaj też: XTB KSW Epic: Tulshaev wykorzystał zasady No Holds Barred! Soccer kickami rozbił rywala (WIDEO)

Kategorie
Header 2 - prawyKSW

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.