Wojciech Janusz zmierzy się z Tomaszem Jakubcem na gali XTB KSW 92
Fot. KSW

Droga do XTB KSW 92: Jakubiec i Janusz

Trzecią walką gali XTB KSW 92 w Gorzowie Wielkopolskim będzie konfrontacja specjalizującego się w nokautach Tomasza Jakubca z lubiącym poddawać rywali Wojciechem Januszem.

Dla Tomasza Jakubca walk podczas marcowej gali będzie trzecią konfrontacją stoczoną pod skrzydłami organizacji KSW. Tomasz w okrągłej klatce zadebiutował w roku 2020 i zmierzył się wówczas z Andrzejem Grzebykiem. Panowie poszli na mocną, stójkową konfrontację, z której to Andrzej wyszedł zwycięsko. W drugiej walce dla KSW Tomasz starł się z Damianem Janikowskim i ponownie dał mocną i efektowną walkę. Przegrał, ale pojedynek został wybrany najlepszym starciem wieczoru. Po tych konfrontacjach Tomasz zaczął rywalizować poza KSW. We wrześniu roku 2022 wszedł do klatki na gali MMA Attack i powrócił na drogę zwycięstw. W roku 2023 starł się natomiast ze znanym z KSW Jasonem Radcliffe’em i posłał go na deski już w piętnastej sekundzie pojedynku. Po tej wygranej Jakubiec zapowiedział, że zrobi wszystko, aby podtrzymać pasmo zwycięstw i będzie miał do tego sposobność podczas gali w Gorzowie Wielkopolskim.

Tomasz Jakubiec swoją przygodę z matą rozpoczął od boksu, ale szybko przerzucił się na brazylijskie jiu-jitsu, w którym nie tylko często walczył, ale również uzyskał czarny pas. Tomasz bił się też amatorsko w MMA – zdobywał medale mistrzostw Polski i lokalnych wydarzeń. Po rozpoczęciu profesjonalnej kariery stoczył dwanaście pojedynków, wywalczył tytuł mistrzowski organizacji Armia Fight Night i z takim bilansem wszedł do organizacji KSW. Dziś Tomasz ma na swoim koncie szesnaście walk i dwanaście wygranych.

Wojciech Janusz wystąpi w organizacji KSW po raz drugi. Do jego debiutu w okrągłej klatce doszło w roku 2022. Podczas gali KSW 66 starł się z Damianem Skarżyńskim. Wojciech od samego początku pojedynku ruszył z pięściarskimi atakami. Po chwili przechwycił nogę Skarżyńskiego i przeniósł walkę na matę. W parterze zdobył plecy rywala i złapał go w duszenie, którym zakończył pojedynek. Była to piąta wygrana w karierze zdobyta przez poddanie w wykonaniu Wojciecha. Po walce dla KSW Janusz stoczył trzy pojedynki dla innych organizacji i dwa z nich wygrał. Jedno zwycięstwo zanotował ponownie przez poddanie i dziś ma na swoim koncie aż sześć takich tryumfów. Popularny „Kulkinio” świetnie czuje się walcząc w parterze. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu i mistrzem Polski ADCC w submission fightingu. Reprezentant Berserkers Team Szczecin powróci do klatki KSW będąc po dwóch zwycięstwach z rzędu i zapowiada, że stanie przed największym wyzwaniem w karierze.

Wojciech Janusz zawodową przygodę z MMA rozpoczął w roku 2014. Wcześniej walczył też amatorsko na zawodach Berserkers Arena. Poza KSW bił się dla takich organizacji jak FEN, EFM czy Babilon MMA. Dziś Wojciech ma na swoim koncie 21 stoczonych pojedynków, z których trzynaście zakończyło się jego wygranymi. Aż dziewięć razy kończył zwycięskie walki przed czasem.

Starcie Tomasza Jakubca z Wojciechem Januszem będzie dla obu zawodników powrotem do okrągłej klatki. Który jednak z nich wyjdzie z niej jako zwycięzca? Przekonamy się już 16 marca w Arenie Gorzów.

Przeczytaj też: Droga do XTB KSW 92: Szczepaniak i Gniady

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.