Droga do XTB KSW 93: Martínek i Aounallah
Fot. KSW

Droga do XTB KSW 93: Martínek i Aounallah

W starciu królewskiej kategorii wagowej gali XTB KSW 93 rywalem Michala Martínka, numeru cztery rankingu wagi ciężkiej KSW, będzie mistrz francuskiej organizacji Hexagone MMA, Prince Aounallah.

Podczas gali w Paryżu Michal Martínek wejdzie do okrągłej klatki po raz czwarty. Czech ostatni raz bił się w walce wieczoru gali KSW 87. Jego rywalem był Darko Stošić, numer jeden rankingu królewskiej kategorii wagowej. Darko od początku starcia zaczął wywierać presję, a Michal Martínek próbował trzymać go na dystans ciosami prostymi. Czech dobrze trafiał, a Serb czekał na okazję i gdy w końcu zaatakował potężnym lewym sierpem, Michal padł na matę znokautowany. Zaraz po starciu Martínek pisał w mediach społecznościowych:

– Niestety dzisiaj nie wyszło i Darko mnie złapał. Gratuluję mu. Robiłem wszystko, co w mojej mocy, żeby Was nie zawieść, ale to była ciężka walka, jeden błąd i koniec.

Przygotowując się do najbliższej walki Michal Martínek zdecydował się przybyć do Polski, do klubu Ankos MMA, gdzie pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego szlifuje swoje umiejętności. W podpoznańskim klubie Michal ma okazję sparować między innymi z Michałem Andryszakiem, byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW.

Popularny „Czarnobrody” jest byłym mistrzem wagi ciężkiej czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA i czołowym czeskim zawodnikiem królewskiej kategorii. Na swoim koncie ma dziesięć wygranych, z których siedem zdobył przed czasem, z czego sześć posyłając rywali na deski. Cztery razy kończył przeciwników już w pierwszej rundzie.

Prince Aounallah wejdzie do okrągłej klatki po raz pierwszy w karierze, którą rozpoczął w roku 2012, czyli cztery lata wcześniej od Michala Martínka. Dziś więc góruje doświadczeniem nad Czechem. Do tej pory stoczył 29 pojedynków, z których osiemnaście wygrał. Dziewięć razy posyłał rywali na deski, a trzy razy zwyciężał przez poddania. Swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczął we Francji, gdzie rywalizował pod sztandarem marki 100% Fight. Do dziś stoczył tam sześć pojedynków i wywalczył pas mistrzowski. W pierwszych latach kariery Aounallah był bardzo aktywnym zawodnikiem. W 2012 i 2013 roku walczył aż po pięć raz. Prince bił się do tej pory nie tylko nad Loarą, ale również w Belgii, Anglii, Jordanii, Czechach, Włoszech, Polsce, Szwecji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W zeszłym roku wywalczył i obronił pas wagi ciężkiej francuskiej organizacji Hexagone MMA.

Na swoim koncie ma również między innymi tytuł mistrza Europy organizacji WASO. Co ciekawe, w roku 2019 był po trzech przegranych z rzędu. Zdecydował się więc zrobić przerwę od startów i przemyśleć swoją obecność w świecie MMA. Wówczas przyszła również pandemia, co spowodowało łącznie prawie trzyletnią przerwę od sportowej rywalizacji. Aounallah do walczenia powrócił pod koniec roku 2022 i ponownie wszedł na drogę zwycięstw. Dziś jest na fali czterech tryumfów z rzędu.

Starcie w królewskiej kategorii wagowej zapowiada się na walkę, która może skończyć się przed czasem. Obaj zawodnicy najczęściej do tej pory wygrywali posyłając swoich rywali na deski. Czy któryś z nich padnie podczas gali we Francji? Przekonamy się już 6 kwietnia.

Przeczytaj też: XTB KSW 93: Marian Ziółkowski vs. Wilson Varela – Trailer | KSW Paris

Źródło: KSW

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.