Radosław Paczuski
Zdjęcie: KSW

„Z tego nigdy nie byłem znany” – Paczuski o przygotowaniach do walk

Radosław Paczuski przyznał, że po ostatnich problemach zdrowotnych wprowadził zmiany w treningach i sparingach.

Jeszcze pod koniec 2023 roku w mediach gruchnęła wiadomość o kontuzji przedstawiciela Uniq Fight Club. To przeszkodziło mu w planach, bowiem miał zawalczyć podczas styczniowej gali w stołecznej Hali Torwar.

To powoduje także, że przedłużyła się przerwa 31-latka od ostatniego występu. Ten miał miejsce w czerwcu, gdy przegrał z Michałem Materlą na PGE Narodowym.

– Można powiedzieć albo jakiś pech mnie prześladuje albo takie prawo Murphy’ego, że jak coś pechowego ma się wydarzyć, to się wydarzy. W moim przypadku właśnie tak jest– przyznał w rozmowie dla portalu FanSportu – Zmieniłem zupełnie zasady sparowania. Na każdy sparing przygotowuję się bardzo dobrze. Tylko i wyłącznie szesnastki, duże rękawice, które są na pewno bezpieczniejsze, ciężej jest połamać w nich rękę. Oprócz tego wymagam od siebie i od swojego sparingpartnera kasku. Z tego nigdy nie byłem znany, każdy wiedział, że lubiłem sparować bez kasku, więc takie zmiany wprowadziłem dopiero teraz kończąc 31-lat. Może trochę późno ale lepiej późno niż wcale.

Paczuski ma serię dwóch porażek na koncie. W KSW walczy od 2022 roku. Ma na koncie rekord 5-2 w MMA.

Przeczytaj też: Radosław Paczuski z kontuzją?

Kategorie
KSWNEWS

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.