UFC - pas
Fot. Andre Luiz Moreira / shutterstock.com

UFC ściąga mistrza organizacji Rizin

Ciekawy transfer do UFC.

Kai Asakura, gwiazda japońskiego MMA dołącza do UFC.

30-latek opuszcza japońską organizację Rizin, by kontynuować karierę w UFC. Asakura, który niedawno odzyskał tytuł w wadze koguciej, zrezygnował z pasa mistrzowskiego, aby móc rywalizować na najwyższym światowym poziomie.

Jego ostatnia walka w Rizin, gdzie pokonał Juana Archuletę, przypieczętowała jego decyzję o zmianie organizacji. Asakura, mimo że Archuleta nie zrobił wagi, pokazał klasę i ponownie zdobył mistrzowski tytuł. Teraz, z 21 zwycięstwami na koncie, Kai jest gotowy na nowe wyzwania w UFC.

Oczekiwania wobec Asakury w UFC

Kai Asakura nie jest obcy scenie międzynarodowej – w przeszłości walczył dla takich organizacji jak Deep i Road FC. Jego umiejętności i doświadczenie czynią go jednym z najbardziej obiecujących zawodników, który może szybko stać się zagrożeniem dla najlepszych w wadze 135 funtów.

Choć UFC nie ogłosiło jeszcze oficjalnie podpisania kontraktu z Asakurą, to oczekuje się, że jego debiut w nowej organizacji może nastąpić już wkrótce. Asakura posiada imponujący rekord zwycięstw nad znaczącymi przeciwnikami, takimi jak Archuleta, Kyoji Horiguchi, Manel Kape oraz Ulka Sasaki. To zapowiada emocjonującą przyszłość w nowym otoczeniu.

Przeczytaj też: Najgorętsze nazwisko europejskiego MMA pozostaje w KSW!

Źródło: MMA Junkie

Kategorie
NEWSUFC

Leave a ReplyPowiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.