polsatsport

Miasta w historii gal KSW

Zbliżająca się gala KSW 48 odbędzie się już 27 kwietnia w Lublinie, gdzie marka będzie gościła po raz pierwszy w swojej piętnastoletniej historii. Tym samym organizacja KSW zawita ze swoim wydarzeniem do siedemnastego miasta w Polsce.

Najwięcej gal KSW odbyło się do tej pory w Warszawie, gdzie też organizacja się narodziła i zadebiutowała na sportowym rynku. Osiemnaście z pięćdziesięciu dwóch wydarzeń spod znaku KSW zorganizowanych zostało właśnie w stolicy Polski. Najpierw gale odbywały się w restauracji Champions. Wraz jednak ze swoim rozwojem marka przeniosła się najpierw do większego miejsca, czyli restauracji Wook, a następnie zaczęła systematycznie podbijać Torwar. Punktem kulminacyjnym natomiast w rozwoju firmy była gala KSW 39: Colosseum, która wypełniła po brzegi PGE Narodowy.

Na drugim miejscu miast najczęściej odwiedzanych przez organizację KSW znalazły się razem Gdańsk i Sopot. Na ich pograniczu bowiem stoi hala Ergo Areny. Tutaj właśnie przygotowanych zostało osiem gal i to tutaj kibice po raz pierwszy w historii marki mieli okazję obejrzeć zmagania zawodników w okrągłej klatce, która pojawiła się na gali KSW 27: Cage Time.

Znajdująca się w centralnej części Polski Łódź miała okazję gościć KSW w swojej Atlas Arenie już sześć razy, w tym również w trakcie ostatniej gali KSW 47: The X-Warriors. Łódzka hala była też drugą w historii organizacji, w której zgromadziło się ponad dziesięć tysięcy kibiców, chcących dopingować swoim ulubieńcom ze świata MMA.

Kolejnym najczęściej odwiedzanym miastem przez KSW był Wrocław, w którym marka przygotowała cztery gale. Hala Orbita, w której odbyła się pierwsza z nich, była też świadkiem jednego z ważniejszych kroków w rozwoju marki, czyli wyjścia ze swoim produktem poza rodzimą Warszawę, co nastąpiło 15 września 2007 roku, w trzy lata po rynkowym debiucie.

W Katowicach i Krakowie KSW pojawiło się do tej pory po dwa razy. Katowice były pierwszym miastem, w którym liczba kibiców marki zasiadających na trybunach przekroczyła dziesięć tysięcy. Natomiast w Krakowie po raz pierwszy liczba ta przekroczyła piętnaście tysięcy. Zarówno więc katowicki Spodek jak i Tauron Arena w Krakowie zapisały się wielkimi literami w historii organizacji KSW.

W innych miastach Polski, Dąbrowie Górniczej, Rynie, Ełku, Płocku, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Sękocinie i Gliwicach, największa europejska marka MMA zorganizowała po jednej gali. Warto jednak przypomnieć, że KSW wyszło już też poza granice kraju i odwiedziło Londyn oraz Dublin.

Kolejne gale organizacji KSW przyniosą na pewno powroty do znanych i lubianych miejsc, jak i debiuty w nowych, nieodwiedzonych dotąd miastach.

 

źródło: KSW

Kategorie
KSWPolska

Napisz komentarz

*

*

Powiązane

 • KSW

  KSW 49: Roberto Soldić zdemolował rywala

  Soldić wyraźnie od początku czekał na błąd przeciwnika. Roberto znienacka wyprowadził potężny lewy sierpowy po którym Krystian Kaszubowski padł na matę niczym rażony prądem. Polak nie był w stanie...
 • KSW

  Damian Grabowski udanie debiutuje w KSW!

  Od początku walka miała szybkie tempo. To Grabowski był bliżej dorwania przeciwnika, który dwukrotnie padł na matę – raz po swoim błędzie, ale jednak. Grabowski był bliski skończenia pojedynku,...
 • KSW

  KSW 49: Kolejny były mistrz odhaczony z listy Parke

  Parke od samego początku mądrze prowadził pojedynek i realizował założenia taktyczne. Panowie nie oszczędzali się w wymianach ciosów. Jednak w parterze to już Irlandczyk z Północy kontrolował walkę. Powalenia...
 • KSW

  KSW 49: Jun błyskawicznie pokonał Szostaka

  36 sekund. Tyle trwała walka Juna z Szostaka. Bośniak szybko dopadł przeciwnika jednym z ciosów. Szostak padł zamroczony, a Jun kontynuował nawałnicę przy klatce. Sędzia przerwał pojedynek. Jun zanotował...