Zdjęcie: MMA Fighting

Scott Askham przedłużył kontrakt z KSW

Scott Askham (17-4, 11 KO, 2 Sub) przedłużył dziś kontrakt z Federacją KSW. Oznacza to, że jego zawodowe walki w formule MMA nie skończą się na gali KSW 49, w Ergo Arenie.
Askham w swoich wypowiedziach chwali KSW. Przyznał, że wspomniana organizacja nie jest znana, szczególnie w USA. Uważa, że powinno się to zmienić, ponieważ KSW robi świetne gale, ale stwierdził także, że walki na tych galach to dla niego najlepsze doświadczenie w karierze.

Ten 30-letni Anglik ma w swoim posiadaniu czarny pas brazylijskiego Jiu Jitsu, jednak budzi postrach także w stójce, w której bardzo dobrze się czuje. Scott Askham ma na swoim koncie 21 zawodowych pojedynków w mieszanych sztukach walki. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Fighter z Doncaster swój debiut zaliczył w 2010 roku podczas British Cage FC, gdzie pokonał swojego przeciwnika.

W 2013 roku zdobył tytuł mistrza organizacji Ultimate Cage FC w wadze średniej. W latach 2013-2014 był posiadaczem tytułu mistrza organizacji BAMMA w tej samej wadze.

Debiut w organizacji „Konfrontacji Sztuk Walki” Scott Askham zaliczył w marcu 2018 roku, podczas gali w Łodzi. Tam niespodziewanie pokonał Michała Materlę. Anglik niezwykle porażającymi kopnięciami atakował wątrobę Polaka. Anglik zakończył pojedynek nokautem w 1 minucie.

Kolejna walka Askhama miała miejsce na KSW 45 w Londynie. Tam Scott w podobnym stylu, bo przez nokaut wieczoru, pokonał Marcina Wójcika. Pojedynek trwał 97 sekund.

Dzięki widowiskowym wygranym w KSW, Scott Askham zapewnił sobie finał turnieju w kategorii średniej. 18 maja na granicy Gdańska i Sopotu zawodnik zmierzy się z Michałem Materlą. Stawką w tym pojedynku będzie pas kategorii średniej. Anglik zarzucił Polakowi, że nie zachował się on godnie, ponieważ nie zgodził się na walkę w marcu. „Tracę do ciebie szacunek. Nie zachowujesz się jak mistrz, ale jak tchórz” napisał pod postem Michała Materli. Scott Askham planuje wygrać kolejną walkę przez kopnięcie na wątrobę i zdobyć hat-trick. Zawodnik otwarcie mówi o tym co zrobi w walce, a wyzwaniem dla rywala ma być poradzenie sobie z jego ruchami. Jest zdania, że mimo, iż rywale wiedzą co ich czeka, ale niekoniecznie potrafią sobie z tym poradzić.

Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane