Akop Szostak Erko Jun
Fot. KSW

Akop Szostak: Biję się, bo mam na to ochotę

Akop Szostak na gali KSW 49 w Ergo Arenie zmierzy się z Erko Junem. Jak sam podkreśla przed pojedynkiem - nie chce odpowiadać na zaczepki rywala i liczy na lepszy występ niż w debiucie dla KSW.

Szostak w październiku miał okazję do debiutu dla KSW, mierząc się z Jamie Sloanem. Niestety – Polak nieprzepisowo włożył oczy w palce rywala, a ten nie był w stanie kontynuować walki. Ogłoszono no contest.

Teraz możemy sobie wszystko mówić, a zobaczymy, co przyniesie walka. Oglądałem jego dotychczasowe występy. Nie jest zawodnikiem, który idzie do przodu, tylko walczy na wstecznym biegu, więc czego się obawia. Nie chce mi się za bardzo odpowiadać na zaczepki. Co to zmieni? – podkreślił Szostak w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Jest mi obojętne z kim przyjdzie mi się mierzyć i czy to jest gość z taką dużą liczbą followersów. Mam przed sobą zadanie do wykonania. Zrobiłem kolejne, pełne przygotowania i muszę pokazać w klatce efekt tych treningów. Nie myślę o profitach, które mogą przyjść z tego występu. O korzyściach będę myślał po zakończonym pojedynku. Nie zawdzięczam tej dyscyplinie sportu kompletnie nic. Ani popularności, ani pracy, ani sponsorów. Na to wszystko zapracowałem innymi dziedzinami. Biję się, bo mam na to ochotę. Traktuję sporty walki, jako sporty ekstremalne. Jedni jeżdżą na motocyklach, a ja chcę wchodzić do klatki. – dodaje Szostak.

Gala KSW 49 już w sobotę, 18 maja.

Kategorie
KSW

Dodaj komentarz

Powiązane