Zdjęcie: Medium

UFC ogłosiło powrót do Chin!

Już 31 sierpnia UFC organizuje galę w Shenzhen. Pojedynki odbędą się w hali „Shenzhen Universiade Sports Centre”, w której 18 tysięcy osób będzie miało możliwość oglądania gali na żywo.

UFC Shenzhen nie będzie pierwszym takim przedsięwzięciem największej organizacji na świecie. Karta walk nie została jeszcze ogłoszona, jednak są przypuszczenia na temat pojedynku Weili Zhang, która będzie miała szansę zawalczyć przed swoimi rodakami. Czołowa zawodniczka kategorii słomkowej przegrała tylko jedną walkę w całej swojej karierze, przez decyzję sędziów. Nigdy nie przegrała przez nokaut, jednak jej przeciwniczki musiały pogodzić się z takim zakończeniem pojedynku. W UFC zadebiutowała w sierpniu 2019 roku. Wówczas wygrała walkę z Danielle Taylor. Kolejny występ pod szyldem amerykańskiego giganta zaliczyła w listopadzie, był to jej kolejny wygrany pojedynek, tym razem pokonała Jessicę Aguilar. W marcu bieżącego roku stoczyła kolejną walkę, Tecia Torres musiała uznać jej wyższość.

Spodziewać się można także zawodników takich jak Li Jingliang czy Song Yadong. Jingliang podczas swoich występów w UFC wygrywał z takimi zawodnikami jak David Zawada, Daichi Abe czy Zak Ottow. Wygrał 16 na 21 pojedynków w swojej karierze MMA, w tym 6 przez nokaut. Yadong zaś przegrał tylko 3 z 16 walk stoczonych w MMA. W UFC zadebiutował pod koniec 2017 roku i wygrał wszystkie dotychczasowe pojedynki.

Przypuszcza się także walki takich zawodników jak Yana Xiaonana i Yanana Wu.

Podczas ostatniej gali UFC, odbywającej się w Chinach, kibice mogli oglądać świetne walki, m.in. efektowny nokaut Francisa Ngannou na Bayeds’ie. Oczekiwania fanów rosną.

Prezes UFC – Dana White przyznaje, że gale w Chinach cieszą się ogromną popularnością. Mimo konkurencji, jaką stwarza One FC, amerykański gigant nie odpuszcza obecności na azjatyckim rynku MMA.

O sierpniowej gali w Chinach UFC poinformowało w mediach społecznościowych.

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane