ACA 97
ACA

ACA 97: Rewanżowe starcie Goncharov vs Johnson!

Mistrzowski pojedynek, będący ukoronowaniem łódzkiej gali ACA 96, zakończył się rezultatem NC. W Krasnodarze rozstrzygną się losy mistrzowskiego boju.

Karta walk gali w Krasnodarze zapowiada się coraz bardziej interesująco. Matchmakerzy ogłosili m.in mistrzowskie starcie w królewskiej kategorii wagowej, będące rewanżem za nieszczęśliwie zakończony pojedynek na gali w Łodzi.  Podczas ACA 97 ponownie dojdzie do starcie Evgeny Goncharov vs Tony Johnson.

Walka o pas wagi ciężkiej.

Goncharov wywalczył pas mistrzowski WFCA nokautując w czwartej rundzie doskonale znanego polskim fanom MMA Zelimkhana Umieva. Gocharov miał zawalczyć o zunifikowany pas ACA z czempionem ACB Mukhamadem Vakhaevem, jednakże z powodu kontuzji Vakhaeva do tej walki nie doszło.

Johnson zaprezentował się polskim fanom na gali w Warszawie gdzie ekspresowo poddał Denisa Smoldareva. W swojej karierze mierzył się z takimi zawodnikami jak Cheick Kongo, Vitaly Minakov oraz Alexander Emelianenko. „Hulk” musiał uznać wyższość Kongo oraz Minakova. Natomiast w starciu z młodszym z braci Emelianenko został okradziony ze zwycięstwa – remis z pewnością nie był sprawiedliwym rozstrzygnięciem tego pojedynku.

Panowie spotkali się na gali ACA 96 w Łodzi. Po nieintencjonalnym faulu ze strony Goncharova narożnik Johnsona zdecydował o tym by nie dopuścić Amerykanina do kolejnej rundy. Finalnie starcie zakończyło się rezultatem NC.

Miejmy nadzieję, że rewanż Goncharov vs Johnson podczas ACA 97 ostatecznie rozstrzygnie, który z zawodników jest lepszy.

Ramazan Kishev vs Apti Bimarzaev

Pojedynek w wadze piórkowej.

Niedawno informowaliśmy iż rywalem Kisheva miał zostać były rywal Marcina Helda, Musa Khamanaev. Tymczasem ACA ogłosiło nowego rywala – Apti Bimarzaeva.

Kishev zadebiutował dla organizacji ACA na gali sygnowanej numerem 94. Pokonał wówczas Islama Isaeva widowiskowym nokautem w pierwszej rundzie a uderzenie kolanem w wykonaniu Kisheva było jednym z najbardziej widowiskowych nokautów na tej gali i z pewnością wszyscy widzowie zapamiętali je na długo.

Bimarzaev może pochwalić się imponującym pasmem dziesięciu kolejnych wygranych. Białorusin walczył wcześniej dla organizacji WFCA i odniósł tam kilka wartościowych zwycięstw. Najcenniejszym skalpem Białorusina jest bez wątpienia Luis Palomino, który zasłynął dwoma widowiskowymi pojedynkami z  Justinem Gaethje.

Sprawdź również: ACA 97 w Krasnodarze: Były mistrz wagi piórkowej zawalczy z Avelesem!

Kategorie
ACA

Dodaj komentarz

Powiązane