Stowarzyszenie MMA Polska

Powstało nowe stowarzyszenie MMA Polska!

Stowarzyszenie MMA Polska będzie zajmować się przede wszystkim prowadzeniem amatorów mieszanych sztuk walki.

Stowarzyszenie MMA Polska pod wodzą Martina Lewandowskiego i Mariana Kmity będzie zajmować się między innymi szkoleniem młodzieży oraz trenerów. Organizacja jest połączona z IMMAF, dzięki któremu będzie reprezentować zawodników z naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jednym z głównych celów będzie wprowadzenie mieszanych sztuk walki do igrzysk olimpijskich.

Jestem człowiekiem czynu i moje ręce zawsze były pełne realizowanych projektów. Po 15 latach działalności w zawodowym MMA, przyszedł czas na organizację odsłony amatorskiej. To kolejny krok na drodze do umacniania tej dyscypliny sportu. Można powiedzieć, że mamy już w Polsce szkołę wyższą w MMA, czas na zajęcie się budową szkoły podstawowej oraz średniej.

Przeszedłem wyboistą drogę budowy MMA od postaw, cywilizowania w mediach, wśród sponsorów, walczenia ze stereotypami, wyciągania MMA z dyskotek, obskurnych sal, na których nie ma nawet podstawowej opieki medycznej. To już za mną, a raczej za nami. Jako Stowarzyszenie będziemy dbać, aby wykonana praca nie poszła na marne. Dzisiaj MMA to sport, który zajmuje czołowe miejsce wśród najchętniej oglądanych sportów w Polsce. Od samego początku tworzę tę dyscyplinę i znam każdy jej detal zarówno od strony sportowej, jak i organizacji wydarzeń sportowych. W czasach, kiedy zaczynałem, nie obowiązywały żadne standardy, nie było tzw. benchmarku, na którym można byłoby się oprzeć. Wszystkiego, co ukształtowało obecne MMA, doświadczyłem na własnej skórze. Nie obyło się również bez błędów i porażek. To doświadczenie chcę wnieść do nowo powstałego Stowarzyszenia.

– powiedział prezes stowarzyszenia Martin Lewandowski.

Wiceprezesem organizacji został Marian Kmita, który również wypowiedział się w tym temacie.

Historia MMA w Polsce, to spory fragment mojego zawodowego życia w telewizji. Kilkanaście lat temu spotkałem się w Polsacie z bardzo młodymi promotorami MMA. Jednym z nich był Martin Lewandowski. Chcieli mnie wówczas namówić do zainteresowania dopiero co powstałą Federacją KSW. Podobała mi się ich pasja i wiara, że projekt „MMA w Polsce” musi przynieść w przyszłości sukces. Wysłuchałem i zaryzykowałem. Postawiłem na nich i na nowy sport, chociaż wtedy był to akt sporej odwagi, bo MMA na polskim rynku było dziedziną bardzo egzotyczną, a wśród sportów walki królował niepodzielnie boks. I tak ruszyliśmy razem w kilkunastoletnią drogę znaczoną wylanym potem wielkiej pracy, ale i radością z kolejnych sukcesów.

– mówi Marian Kmita, Wiceprezes Stowarzyszenia MMA Polska oraz Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

 

Pierwszymi celami stowarzyszenia MMA Polska będą: 

1. Indeksowanie społeczności: kluby, zawodnicy, sędziowie, lekarze…,
2. Ujednolicenie procedur, takich jak: bezpieczeństwo, kwestie medyczne, personel, pozwolenia, zasady walki, sprzęt do walki, itp.,
3. Rozpoczęcie w II połowie 2019 r. serii turniejów amatorskich, które zakończą się mistrzostwami kraju – MMA Polska w 2020 r. Do tego czasu zostanie wybrana Kadra Polski w MMA / Team „MMA Poland” a w jej ramach będzie działać ranking zawodników,
4. Organizowanie seminariów dla wszystkich funkcji w MMA  – Akademia MMA Polska -,
5. Budowanie programów CSR dla dzieci, kobiet i seniorów,
6. Wprowadzenie programu medycznego, monitorującego zdrowie  zawodników,
7. Lobbing za usankcjonowaniem MMA,
8. Budowanie współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim.
Więcej na temat stowarzyszenia możecie przeczytać TUTAJ.
Kategorie
Polska

Dodaj komentarz

Powiązane