ACA 99 w Moskwie
ACA

ACA 99 w Moskwie: Rasul Mirzaev wraca do klatki!

Matchmakerzy ACA zakontraktowali kolejne ciekawe starcie zbliżającej się gali ACA 99 w Moskwie. Były mistrz świata w sambo Rasul Mirzaev podejmie Shamila Shakhbulatova.

Rozpiska gali ACA 99 w Moskwie powiększyła się o kolejne starcie. Wczoraj informowaliśmy o powrocie Aliego Bagova, dziś włodarze poinformowali o kolejnej walce Rasula Mirzaeva.

Mirzaev ostatni raz wystąpił w listopadzie zeszłego roku na jubileuszowej gali ACB 90 w Moskwie. Jego powrót do walk miał miejsce niemal dokładnie dwa lata po ostatnim występie w listopadzie 2016 roku. Zaznał wówczas pierwszej i jedynej jak do tej pory porażki w karierze. Wypunktował go wówczas Levan Makashvili, mający za sobą występy w UFC. Długa absencja Mirzaeva wynikała z przerażających zajść do jakich doszło podczas zabawy sylwestrowej 2016/2017.

Mirzaev bawił się z Alim Bagautinovem oraz Artemem Lobovem w jednym z moskiewskich klubów. Tam Lobova zaczepił pijany fan Khabiba Nurmagomedova i zaczął atakować Lobova, podnosząc, że Conor McGregor unika walki z Nurmagomedovem. Bagautinov oraz Mirzaev wstawili się za Lobovem. Nieco później wspominany fan Nurmagomedova zaatakował Mirzaeva i wywiązała się bójka.

Wydarzenia te miały miejsce tuż przed Sylwestrem, natomiast do tragicznej w skutkach napaści doszło już w noc sylwestrową. Pałający żądzą zemsty napastnicy zlokalizowali mieszkanie Mirzaeva i dopadli swojego adwersarza. Tam wymierzyli mu “sprawiedliwość”, raniąc go nożem. Mirzaev został również trzykrotnie postrzelony m.in w klatkę piersiową.

Mirzaev miał wrócić do walk już podczas gali ACB 86 w Moskwie, jednakże ostatecznie zawalczył dopiero na gali ACB 90 w Moskwie. Znokautował wtedy Gleristone Santosa w drugiej rundzie pojedynku i powrócił na zwycięską ścieżkę.

Shamil Shakhbulatov stoczył trzynaście zawodowych walk, wszystkie dla ACB/ACA. Dziesięć z nich rozstrzygnął na swoją korzyść. Przegrywał m.in z Magomedem Bibulatovem oraz Robem Emersonem. W ostatnim starciu pokonał Dileno Lopesa przez nokaut w drugiej rundzie.

Gala ACA 99 w Moskwie będzie idealną przystawką przed jubileuszową galą ACA 100 i wszystko wskazuje na to, iż zobaczymy wtedy plejadę najlepszych zawodników największej w Europie organizacji MMA.

Kategorie
ACA

Leave a Reply

Powiązane