Henry Cejudo, Dana White
Zdjęcie: USA TODAY Sports

Dana White: Henry Cejudo musi być realistą

Prezydent UFC gasi zapał Henry'ego Cejudo, który zadeklarował, że jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów.

Henry Cejudo na gali UFC 238 został podwójnym mistrzem – wagi muszej i koguciej. 32-latek pokonał Marlosa Moaresa przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. W trakcie wywiadu po walce „The Messenger” stwierdził, że jest nie tylko aktualnie najlepszy bez podziału na kategorie wagowe w UFC, ale i najwspanialszym zawodnikiem sportów walki w dziejach.

Jego słowa skomentował Dana White podczas konferencji prasowej po gali.

To niesamowite, że jest tak pewny siebie. Ale trzeba być realistą. Mamy Jona Jonesa, który według wielu jest najwspanialszym atletą w dziejach UFC. Trzeba brać pod uwagę jak długo posiadał tytuł mistrzowski. Jest też Khabib Nurmagomedov, który nigdy nie przegrał. Spójrzmy również na gości, których oni pokonali. Co więcej uważam, że Amanda Nunes też zwyciężyła z wielkimi nazwiskami w drodze na szczyt. Nawet patrząc na Valentinę Shevchenko musimy wziąć pod uwagę co ostatnio osiągnęła. Trudno teraz określać Cejudo najwspanialszym przy takich zawodnikach i zawodnikach, a co dopiero w dziejach. Ale lubię jego zapał. – stwierdził Dana White.

Wygląda na to, że Dana White wylał mały kubeł chłodnej wody na Cejudo. Chyba słusznie, bo rzeczywiście w ostatnich latach w UFC pojawiło się wielu wspaniałych zawodników i zawodniczek.  Ale też nie można niczego zabierać Henry’emu. Mistrzem wagi muszej został pokonując fenomenalnego Demetriousa Johnsona. „The Messenger” pokonał także wysoko notowanego T.J. Dillashawa. Śmiało można więc twierdzić, że Cejudo aktualnie rzeczywiście jest wśród najlepszych w UFC.

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane