ACA 99 Vyacheslav Vasilevsky
ACA

ACA 99: Vyacheslav Vasilevsky zadebiutuje w nowej kategorii wagowej!

Po dwóch porażkach przez nokaut popularny "Slava" zdecydował się zejść do dywizji półśredniej. W nowej kategorii wagowej przywita go Murad Abdulaev.

Karta walk ACA 99 wzbogaciła się o kolejne interesujące starcie. Vyacheslav Vasilevsky po dwóch kolejnych porażkach odniesionych pod sztandarem ACB/ACA zdecydował się zmienić kategorię wagową. “Slava” zadebiutował dla ACB w walce z Ibragimem Chuzhigaevem, którego poddał duszeniem zza pleców w drugiej rundzie na gali ACB 57. W kolejnej walce na gali ACB 65 zmierzył się z Willem Nolandem.  Walka zakończyła się dokłądnie w ten sam sposób, jednakże tym razem uczynił to już w pierwszej rundzie pojedynku.

Dzięki tym wygranym dostał szansę walki o pas z  Albertem Duraevem. Do starcia doszło na wyśmienicie obsadzonej gali ACB 77 a Vasilevsky był murowanym faworytem. Duraev bezlitośnie zweryfikował kursy bukmacherów i znokautował “Slavę” już w pierwszej rundzie pojedynku. Vasilevsky odbił się walką z anonimowym Wagnerem Silvą poza organizacją, po czym powrócił pod sztandar starej/nowej organizacji. Na gali ACA 95 zmierzył się z Magomedem Ismailovem który znokautował już w pierwszej rundzie pojedynku.  W związku z tym popularny “Slava” postanowił zejść do kategorii półśredniej i tam poszukać sposobu by powrócić na zwycięski szlak.

Murad Abdulaev to były mistrz WFCA w kategorii półśredniej oraz były pretendent do pasa ACA. Pas WFCA zdobył nokautując Abubakara Vagaeva w drugiej rundzie starcia. Była to jedna z największych niespodzianek w rosyjskim MMA w zeszłym roku, bowiem Vagaev był zdecydowanym faworytem starcia, niemniej podobnie jak w przypadku starcia “Slavy” z “Maczetą”, walka zakończyła się miażdżącą wygraną underdoga. Abdulaev został zestawiony z mistrzem ACB Albertem Tumenovem a na szali położono pas starej/nowej organizacji ACA. Co ciekawe, nie było to pierwsze spotkanie tych zawodników, bowiem panowie po raz pierwszy spotkali się w 2011 roku i wówczas górą był mistrz WFCA. Tumenov zrewanżował się za porażkę sprzed lat i wypunktował rywala na dystansie pięciu rund.

Gala w Moskwie zapowiada się wręcz wyśmienicie.

Oprócz “Slavy” na gali ACA 99 będziemy mogli oglądać m.in Rasula Mirzaeva oraz Aliego Bagova. Czy Waszym zdaniem Vyacheslav Vasilevsky powróci na zwycięski szlak?

Kategorie
ACAUncategorized

Leave a Reply

Powiązane