Lewis
Zdjęcie: Forbes

Derrick Lewis vs Blagoy Ivanov w planach na UFC 244!

Walka czołowych zawodników dywizji ciężkiej jest planowana na galę UFC 244.

Derrick Lewis (21-7/ 1NC) będzie próbował wrócić na zwycięską ścieżkę w starciu z Blagoy’em Ivanovem (18-2).

„The Black Beast” jest po dwóch kolejnych porażkach. Lewis w marcu musiał uznać wyższość Juniora dos Santosa, przez nokaut w drugiej rundzie. Z kolei kilka miesięcy wcześniej – w listopadzie przegrał z Danielem Cormierem. Mimo to Derrick wciąż ma mocną pozycję w dywizji. W końcu przed wspomnianymi porażkami, pokonał kolejno Marcina Tyburę, Francisa N’Gannou i Alexandra Volkova.

Jednak, by utrzymać się w ścisłej czołówce Lewis będzie musiał pokonać tego, który z kolei puka do drzwi elity – Blagoya Ivanova. Bułgar rok temu nieudanie zadebiutował w UFC, przegrywając ze wspomnianym już do Santosem. Później jednak pokonał Bena Rothwella i Tai’ego Tuivasę. W obydwóch walkach zwyciężył przez decyzję. Teraz czeka go kolejny trudny test.

Obydwaj są bardzo doświadczonymi zawodnikami. Lewis walczy w UFC od 2014 roku, a w MMA profesjonalnie zadebiutował w 2010. Z kolei Ivanov walczy w MMA od 2007 roku.

Pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale wydaje się to być kwestią czasu. Do ich konfrontacji ma dojść 2 listopada, na gali UFC 244 w Madison Square Garden. Co ciekawe – to w tym budynku Lewis walczył z Cormierem o mistrzostwo wagi ciężkiej. To pierwsze zestawienie planowane na UFC 244.

Przeczytaj także: Cris Cyborg do Dany White’a: Przestań kłamać!

 

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.