Paulo Costa Yoel Romero

Paulo Costa wypunktował Yoela Romero na UFC 241!

Brazylijczyk Paulo Costa wypunktował po bardzo dobrej walce byłego pretendenta do tytułu w kategorii średniej Yoela Romero.
Paulo Costa pokonał Yoela Romero po kapitalnej wojnie na UFC 241!

Pierwsza runda. Paulo Costa stara się przejąć kontrolę w oktagonie i narzucić swój styl. Romero sprowadza, ale do stójki wraca Costa. Mocny cios Kubańczyka i Brazylijczyk upada na matę, jednak szybko Costa wstaje do góry. Trwa wymiana ciosów pomiędzy zawodnikami. Romero szuka cepami głowy Paulo Costy. Na razie bezskutecznie i mocno chaotycznie. Yoel Romero pod koniec pierwszej rundy mocno trafiony w krocze. Sędzia stopuje pojedynek. Przerwa. Kubańczyk po konsultacji z lekarzami wznawia pojedynek. Romero cały czas prawym zamachowym próbuje zaskoczyć Brazylijczyka. Żołnierz Boga oddycha coraz ciężej i co chwilę cofa się na siatkę, stamtąd stara się wyprowadzać kontry. Koniec pierwszej rundy, która powinna być zapisana na kartach sędziowskich dla Paulo Costy.

Zaczynamy drugą rundę. Walka wygląda bardzo podobnie jak w pierwszej odsłonie. Romero próbuje swoich lewych zamachowych, ale bezskutecznie. Costa co chwilę karci kombinacjami swojego przeciwnika. Kubańczyk cały czas na wstecznym . 28-letni Brazylijczyk coraz bardziej rozbija byłego pretendenta do tytułu w kategorii średniej. Mimo wszystko Kubańczyk próbuje zaskoczyć Paulo Coste. Obydwaj zaczynają wyglądać na bardzo zmęczonych tym pojedynkiem. Aczkolwiek to Paulo Costa jest wciąż jest stroną nacierająca. Yoel Romero pod koniec rundy sprowadził Paulo Costę, i tym samym zakończyła się runda druga.

Trzecia odsłona. Panowie nie zamierzają odpuszczać i raz po raz wymieniają się mocnym ciosami. Romero wydaje się być coraz bardziej zmęczony trudem tego pojedynku. Paulo Costa ma dość mocno rozbity nos, na domiar złego Romero wsadza palce w oczy Brazylijczykowi i sędzia na chwilę stopuje pojedynek. Wracamy. Kolejna batalia ciosów trwa pomiędzy zawodnikami. Obydwaj już skrajnie wyczerpani nie dają za wygraną. Costa kopie na wątrobę, ale Romero co rusz kuje lewy prostym zadziornego zawodnika z kraju Kawy. Paulo Costa coraz bardziej rozbity i przyjmujący coraz więcej ciosów od byłego pretendenta do tytułu. Bardzo brutalny pojedynek co chwilę nagradzany owacją od fanów. Yoel Romero w ostatniej minucie trzeciej rundy coraz bardziej rozbija Paulo Costę. Romero stara się sprowadzić, ale nieudanie.

Koniec pojedynku. Czekamy na decyzję sędziów.

Paulo Costa wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Przeczytaj także: White: Holloway nie zawalczy z Volkanovskim na UFC 243!

Kategorie
UFC

Dodaj komentarz

Powiązane