Holloway Dana
Zdjęcie: Cageside Press

White: Holloway nie zawalczy z Volkanovskim na UFC 243!

Fani liczący na walkę o pas wagi piórkowej na UFC 243 będą rozczarowani. Max i Alexander nie zawalczą ze sobą w październiku.

W czwartek prezydent UFC Dana White oficjalnie uciszył wszelkie spekulacje, jakoby Holloway miał powrócić, by bronić swojego tytułu z Volkanovskim na zbliżającej się gali w Melbourne w Australii 5 października.

Walki nigdy oficjalnie nie ogłoszono, ale Alexander bardzo zabiegał, o pojedynek mistrzowski przed własną publicznością.

Max Holloway ostatni raz walczył w lipcu z Frankiem Edgarem. Prezydent UFC nie chce obciążać go kolejnym cięciem wagi w tak krótkim odstępie czasowym.

„Tak, to się nie wydarzy. Nie sądzę, żeby Max mógł wrócić tak szybko i zrobić wagę, więc nie chcę go stawiać w takiej sytuacji”

-powiedział Dana w wywiadzie dla Submission Radio.

Popularny “Blessed” nie złożył żadnych deklaracji, że byłby skłonny powrócić, zaledwie dwa miesiące po pojedynku z Edgarem. Wydaje się, że mistrz wagi piórkowej trochę odczeka, nim ponownie wejdzie do oktagonu, by bronić swojego tytułu.

Dobrą wiadomością dla Alexandra Volkanovskiego jest to, że nadal pozostaje głównym pretendentem w kolejce po walkę mistrzowską. Pojedynek zapewne wydarzy się, gdy tylko Max będzie znów gotowy do rywalizacji.

Na UFC 243 zobaczymy walkę unifikacyjną w kategorii średniej, podczas której zmierzą się Robert Whittaker oraz Israel Adesanya. Gala odbędzie się na Marvel Stadium w Melbourne.

Zobacz także: Typowanie redakcyjne UFC 241

Kategorie
UFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane