Reyes
Zdjęcie: mmanews.com

Reyes: Dostanę walkę o pas, kiedy wygram z Weidmanem!

Wygląda na to, że jeżeli Dominick Reyes wygra swoją najbliższą walkę, będzie kolejnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Dominick Reyes przywita Chrisa Weidmana debiutującego w dywizji półciężkiej na gali UFC w Bostonie.

Stawka dla obu panów jest naprawdę wysoka, jeśli Reyes wygra, mówi, że obiecano mu walkę o tytuł przeciwko Jonowi Jonesowi. W przypadku zwycięstwa Weidmana, znajdzie się on w gronie ścisłych pretendentów w wyścigu po pas.

„Dostanę walkę o pas, kiedy wygram z Weidmanem. Jest byłym mistrzem, a ja pokonałem dwóch byłych pretendentów do tytułu.”

„Teraz to ja wygrywam z mistrzami, jedyne, co mi pozostało, to wyeliminować mistrza mojej kategorii wagowej po tym, jak już rozprawię się z Chrisem. Mam 5-0 w UFC, ogólnie będę miał 6-0 i 12-0″

powiedział Dominick za kulisami UFC 241.

Reyes był ostatnio widziany w oktagonie w marcu, kiedy kontrowersyjnie zwyciężył decyzją sędziowską z Volkanem Oezdemirem. Wcześniej pokonał OSP, Jareda Cannoniera, Jeremy’ego Kimballa oraz Joachima Christensena. 29-latek zajmuje obecnie czwarte miejsce w rankingu wagi półciężkiej.

Weidman zawalczył ostatnio podczas UFC 230, gdzie przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie z Jacaré Souzą. Po tym pojedynku Chris zdecydował się zmienić kategorię wagową.

„The Devastator” równie dobrze mógł być kolejnym zawodnikiem, który stanąłby w szranki z „Bonesem”, biorąc pod uwagę sytuację w wadze do 205 funtów. Jednak zanim dostanie szansę musi stawić czoła byłemu mistrzowi wagi średniej.

Zobacz także: Anthony Pettis z kontuzją po walce z Diazem

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane