KSW 52
Zdjęcie: KSW

Oficjalnie: Erko Jun kontra Mariusz Pudzianowski w Zagrzebiu!

Organizacja KSW oficjalnie potwierdziła kolejną walkę na listopadową galę w Chorwacji.

Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami – Erko Jun zawalczy na gali KSW 51. Rywalem Bośniaka będzie Mariusz Pudzianowski.

Dla Juna będzie to czwarta walka w MMA i dla KSW. Zadebiutował w czerwcu 2018 roku pokonując Tomasza Oświecińskiego. Następnie rozprawił się z Pawłem „Popkiem” Mikołajuwem i Akopem Szostakiem.

„To dla mnie zaszczyt zmierzyć się z największą polską legendą w MMA w dodatku na mojej ziemi. Całe Bałkany tego dnia zapłoną i mam nadzieję, że fani pokażą, jak brzmi doping w zapełnionej po brzegi arenie. To będzie starcie pełne fajerwerków. Idę zasiąść na tronie i pokazać, że nadszedł czas nowej generacji”. – stwierdził Erko Jun cytowany przez KSW.

Mariusz Pudzianowski jest po dwóch porażkach. W marcu poległ w konfrontacji z Szymonem Kołeckim przez kontuzję i przerwanie walki. Wcześniej uległ z Karolem Bedorfem. Walczy od 2009 roku, ma na koncie dwanaście wygranych i siedem porażek.

„Młody wilk rzucił wyzwanie staremu, wilkowi-wyjadaczowi sportowemu. Więc przyjąłem to wyzwanie”. – mówi z kolei Mariusz Pudzianowski.

KSW po raz pierwszy zagości w Chorwacji. Gala w Zagrzebiu odbędzie się 9 listopada. W karcie gali jest już także pojedynek Borysa Mańkowskiego z Vaso Bakocevicem. W rozpisce znajdą się także tacy zawodnicy jak Aleksandar Ilić, Antun Racić czy Filip Pejić.

Przeczytaj także: Mańkowski vs. Bakocevic na KSW 51!

Kategorie
KSW

Napisz komentarz

*

*

Powiązane

 • ksw 52

  KSW 52 – wyniki ważenia

  Przed samą galą KSW 52 odbyło się oficjalne ważenie rozpoczęte o godzinie 10:00 czasu polskiego. Na szczęście obyło się bez problemów i każdy zawodnik wypełnił wymagany limit wagowy. Tak...
 • Askham Khalidov KSW 52
  KSW

  Askham: Decyzja Mameda o emeryturze była podyktowana porażką

  W walce wieczoru KSW 52 mistrz wagi średniej, Scott Askham stoczy bój z Mamedem Khalidovem. Walka jak wiemy nie będzie o pas, który dzierży Anglik, jednak to nie zmienia...
 • KSW 52
  KSW

  KSW 52 – garść informacji dla kibiców

  KSW 52 zbliża się już szybko i nie ubłagalnie. Największa organizacja MMA wróci po raz kolejny do Gliwic. W walce wieczoru zobaczymy powracającego do oktagonu Mameda Khalidova z Brytyjczykiem...
 • Mamed Khalidov Powrót legendy
  KSW

  Mamed Khalidov: Powrót legendy [WIDEO]

  Mamed Khalidov to absolutna legenda organizacji KSW oraz jeden z najbardziej cenionych zawodników w historii polskiego MMA. Reprezentant Berkut Arrachion Olsztyn przez prawie 14 lat był niepokonany nad Wisłą, a...