KSW 52
Zdjęcie: KSW

Oficjalnie: Erko Jun kontra Mariusz Pudzianowski w Zagrzebiu!

Organizacja KSW oficjalnie potwierdziła kolejną walkę na listopadową galę w Chorwacji.

Zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami – Erko Jun zawalczy na gali KSW 51. Rywalem Bośniaka będzie Mariusz Pudzianowski.

Dla Juna będzie to czwarta walka w MMA i dla KSW. Zadebiutował w czerwcu 2018 roku pokonując Tomasza Oświecińskiego. Następnie rozprawił się z Pawłem „Popkiem” Mikołajuwem i Akopem Szostakiem.

„To dla mnie zaszczyt zmierzyć się z największą polską legendą w MMA w dodatku na mojej ziemi. Całe Bałkany tego dnia zapłoną i mam nadzieję, że fani pokażą, jak brzmi doping w zapełnionej po brzegi arenie. To będzie starcie pełne fajerwerków. Idę zasiąść na tronie i pokazać, że nadszedł czas nowej generacji”. – stwierdził Erko Jun cytowany przez KSW.

Mariusz Pudzianowski jest po dwóch porażkach. W marcu poległ w konfrontacji z Szymonem Kołeckim przez kontuzję i przerwanie walki. Wcześniej uległ z Karolem Bedorfem. Walczy od 2009 roku, ma na koncie dwanaście wygranych i siedem porażek.

„Młody wilk rzucił wyzwanie staremu, wilkowi-wyjadaczowi sportowemu. Więc przyjąłem to wyzwanie”. – mówi z kolei Mariusz Pudzianowski.

KSW po raz pierwszy zagości w Chorwacji. Gala w Zagrzebiu odbędzie się 9 listopada. W karcie gali jest już także pojedynek Borysa Mańkowskiego z Vaso Bakocevicem. W rozpisce znajdą się także tacy zawodnicy jak Aleksandar Ilić, Antun Racić czy Filip Pejić.

Przeczytaj także: Mańkowski vs. Bakocevic na KSW 51!

Kategorie
KSW

Leave a Reply

Powiązane