Max Holloway
Zdjęcie: MMANytt

Oficjalnie: Holloway vs. Volkanovski na UFC 245!

Max Holloway wróci do klatki jeszcze przed końcem 2019 roku.

W karcie walk UFC 245 znalazła się bardzo ciekawa walka. Max Holloway (20-4) postawi mistrzostwo wagi piórkowej w konfrontacji z Alexandrem Volkanovskim (20-1).

Pierwotnie planowano, by to starcie odbyło się w Australii, podczas nadchodzącej gali UFC 243. Holloway potrzebował jednak więcej czasu na dojście do pełnej sprawności po poprzednim pojedynku. Dla przypomnienia – ostatnio walczył na UFC 240. W lipcu pokonał Frankie Edgara po pięciu rundach i jednogłośnej decyzji sędziów. Wcześniej próbował sięgnąć po tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej. Przegrał jednak z Dustinem Poirierem.

Alexander Volkanovski przebojem wtarł się do czołówki dywizji piórkowych. W maju odniósł największe zwycięstwo w karierze pokonując Jose Aldo przez jednogłośną decyzję sędziów. Ma na koncie imponującą serię siedemnastu wygranych z rzędu. W samym UFC nie doznał jeszcze porażki. W organizacji Dany White’a zadebiutował w 2016 roku pokonując Yusuke Kasuyę.

Gala UFC 245 odbędzie się 14 grudnia w T-Mobile Arena (Las Vegas). Na to wydarzenie potwierdzono już kilka walk oprócz main eventu. Między innymi Amanda Nunes będzie bronić mistrzostwa wagi koguciej w pojedynku z Germaine de Randamie. Ponadto Santiago Ponzinibbio w największym wyzwaniu w karierze zawalczy z Robbie Lawlerem.

Przeczytaj także: UFC on ESPN+ 17 – No contest w walce wieczoru

Kategorie
UFC

Leave a Reply

Powiązane