UFC on ESPN+ 17

UFC on ESPN+ 17 – No contest w walce wieczoru

Z soboty na niedzielę polskiego czasu (z 21 na 22.09) odbyła się gala UFC on ESPN+ 17.

W Mexico City w walce wieczoru Yair Rodriguez zmierzył się z Jeremym Stephensem.

Pojedynek nie trwał jednak nawet pół minuty. Rodriguez szybko trafił Stephensa przypadkowo w oczy. Dostał on dodatkowe pięć minut na dojście do siebie, ale wciąż nie mógł otworzyć oka i nie był w stanie kontynuować walki. Sędzia zadecydował zatem o no-contest, co wywołało spore oburzenie wśród fanów zebranych na trybunach. Rodriguez początkowo także był wściekły, ale przeprosił rywala za nieprzepisowy, aczkolwiek nieumyślny atak i poprosił, by doszło do ich kolejnej konfrontacji.

W co-main evencie po znakomitej walce Carla Esparza pokonała Alexę Grasso. Sytuacja w pojedynku wielokrotnie się zmieniała. Pod koniec Esparza wyszła ze sporych opałów, kontrując próbę zapięcia dźwigni. Natomiast ostatnie sekundy to była ostra wymiana ciosów.

Wyniki walk UFC ON ESPN+ 17:

Karta główna:

Yair Rodriguez  vs. Jeremy Stephens – no contest

Carla Esparza pok. Alexę Grasso przez większościową decyzję sędziów (28-28, 29-28×2)

Askar Askarov vs. Brandon Moreno – niejednogłośny remis (28-28, 29-28 Askarov, 30-27 Moreno)

Irene Aldana pok. Marion Reneau przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-26, 30-26)

Steven Peterson pok. Martina Bravo przez nokaut w drugiej rundzie

Karta wstępna:

Jose Quinonez pok. Carlosa Huachina przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Kyle Nelson pok. Polo Reyesa przez nokaut w pierwszej rundzie

Angela Hill pok. Ariane Carnelossi przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie (Przerwanie przez sędziego)

Sergio Pettis pok. Tysona Nama przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-27)

Paul Craig pok. Viniciusa Moreirę przez poddanie w pierwszej rundzie (Rear Naked Choke)

Bethe Correia pok. Sijarę Eubanks przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28)

Claudio Puelles pok. Marcosa Mariano przez jednogłośną decyzję sędziów (30-25, 30-25, 30-25)

Przeczytaj także: UFC rozwiązało kontrakt z Davidem Branchem!