Babilon MMA 10 Wieliczka

Babilon MMA 10: Poznaliśmy nowego mistrza dwóch polskich organizacji MMA

W walce wieczoru zmierzyli się ze sobą mistrz organizacji Bablilon MMA Daniel Rutkowski oraz mistrz organizacji FEN Adrian Zieliński.

Babilon MMA 10 to gala, która zostanie zapisana z pewnością w historii polskiego MMA. Wszystko ze względu na walkę dwóch mistrzów różnych organizacji. Tytuły Babilon MMA i FEN zostały położone na szali, a powalczyli o nie Daniel Rutkowski i Adrian Zieliński.

Mistrzowie wagi piórkowej stoczyli  pięciorundowy bój, w którym lepszy okazał się Daniel Rutkowski. Dwóch sędziów nie miało wątpliwości i po pięciu rundach dali 50-45 na korzyść “Rutka”. Mistrz Babilonu przeważał w każdej z rund sprowadzając zawodnika z Olsztyna do parteru i tam często kontrolował pojedynek.

Radomianin był bardzo agresywny co rusz narzucając presję Zielińskiemu, co utrudniało mu to przygotowanie skutecznych ataków w każdej z rund. W ostatniej odsłonie tego pojedynku Olsztynianin trafił kilka razy mocno Rutkowskiego ale nie przyniosło to żadnych efektów.

Po walce mocno rozgoryczony Zieliński w ostrych słowach wypowiedział się na temat szczegółów przygotowań do tego pojedynku. Adrian stwierdził także, że styl zawodnika z Radomia nie pozwalał na dobrą walkę, sugerując, że tej walki unikał.

Od dawna było wiadome, ze panowie rewanż mają w kontrakcie. Ten pojedynek przyjdzie nam zobaczyć tym razem w organizacji FEN, na gali z numerem 28.

Sprawdźcie także pełne wyniki po gali Babilon MMA 10.

Wyniki Babilon MMA 10

Walka wieczoru:

65,8 kg: Daniel Rutkowski pok. Adriana Zielińskiego jednogłośną decyzją

Pozostałe

120,2 kg: Łukasz Brzeski pok. Ednaldo Oliveirę jednogłośną decyzją
65,8 kg: Krzysztof Gutowski pok. Jerry’ego Kvarnstroma przez TKO w pierwszej rundzie
83,9 kg Adrian Błeszyński pok. Joao Paulo de Carvalho przez TKO w drugiej rundzie
56,7 kg: Róża Gumienna pok. Raimondę Grundulaite przez TKO w pierwszej rundzie
65,8 kg: Piotr Kacprzak pok. Łukasza Machalskiego przez poddanie w pierwszej rundzie

 

Przeczytaj także: Marcin Wójcik wraca na zwycięską ścieżkę!

Kategorie
Babilon

Leave a Reply

Powiązane