zhang
washington post

Zhang: Nie jestem zainteresowana starciem z Jędrzejczyk

Weili Zhang po sensacyjnym pokonaniu Jessicy Andrade, jako nowa mistrzyni szuka kolejnych wyzwań.

Nowa mistrzyni wagi słomkowej UFC, Weili Zhang nie jest jednak zainteresowana walką z Joanną Jędrzejczyk.

Nie wiadomo kiedy przyjdzie Chince bronić tytułu wagi słomkowej ani kto będzie jej kolejną rywalką. Patrząc po słowach Dany White’a, UFC ma dla Zhang dwie opcje: Joannę Jędrzejczyk lub Rose Namajunas. Wysoko w rankingu jest jeszcze Tatiana Suarez, jednak jak widać będzie musiała ona stoczyć jeszcze jedno starcie by myśleć o walce o złoto wagi słomkowej.

Sądząc po ostatniej wypowiedzi Zhang, nie jest ona zainteresowana starciem z Polką.

Jeśli chodzi o Joannę, nie sądzę, że jest ona zawodniczką taką, jaką w przeszłości. Nie jestem tym starciem zainteresowana. Ona potrzebuje mnie bardziej niż ja jej. Ona walczy w tej dywizji by walczyć ze mną, ale nie wiem czy dam jej szansę. Chcę walczyć z najlepszymi, więc myślę, że Rose będzie dobrą opcją.

-powiedziała w rozmowie z TMZ.

Przypomnijmy, że po stracie pasa i nieudanej próbie jej odzyskania, Jędrzejczyk wygrała dwie kolejne walki w kategorii słomkowej. Polka pokonała Tecię Torres w lipcu 2018 roku i ostatnio Michelle Waterson. Po wygranej w Tampie, Polka wskoczyła na 4. pozycję w rankingu. Wyżej niż Joanna, jest Suarez, Namajunas i Andrade, jednak ta ostatnia najpewniej szybko szansy odzyskania tytułu nie otrzyma.

Jeśli połączyć wypowiedzi Zhang i White’a, to Rose ma będzie kolejną rywalką Weili. Jednak wcale tak być nie musi i w pierwszej obronie pasa Chinka zmierzy się z Polką. Jak jednak będzie, przekonamy się niebawem.

Chcielibyście zobaczyć walkę Zhang vs Jędrzejczyk?

 

Zobacz także: „Widzimy się w Moskwie ci*ko” – medialnej wojny Conor vs. Khabib ciąg dalszy

 

Kategorie
ŚwiatUFC

Leave a Reply

Powiązane

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.