Benavidez Figueiredo
zdjęcie: mmafighting.com

Henry Cejudo zwakował pas! Joseph Benavidez i Deiveson Figueiredo w walce o prymat w wadze muszej!

Podwójny mistrz zrzekł się jednego z pasów i chce się skupić na występach w wadze koguciej.

Henry Cejudo zrzekł się pasa w kategorii muszej. O zwakowane trofeum zmierzą się Joseph Benavidez i Deiveson Figueiredo. Walka odbędzie się na gali UFC w Norfolk 29 lutego.

Damon Martin z MMA Fighting’s potwierdził tę wiadomość po wstępnych doniesieniach z BJPenn.com. Cejudo zachowa pas dywizji koguciej, który wygrał w czerwcu, nokautując Marlona Moraesa na UFC 238.

W zeszłym tygodniu Cejudo zagroził, że odejdzie od tego sportu, jeśli nie otrzyma czeku z wypłatą oraz satysfakcjonującego kontraktu na kolejną walkę. Umożliwiło to Benavidezowi powrót do walk o najwyższe laury po kilku latach od ostatniej szansy. W ostatniej walce Benavidez pokonał Jussiera Formigę na gali UFC on ESPN 3. Benavidez dwukrotnie miał okazję walczyć o pas i dwukrotnie przegrał z Demetriousem Johnsonem. W pierwszym starciu przegrał po bardzo wyrównanej walce, w drugim został znokautowany przez długoletniego dominatora wagi muszej.

W wielu wywiadach Benavidez, który wygrał trzy ostatnie walki UFC, wzywał Cejudo, aby przestał blokować dywizję. Po zdobyciu drugiego pasa mistrz walczył z innymi przeciwnikami niż Benavidez. Warto też dodać, że Benavidez był ostatnim pogromcą Cejudo, który pokonał samozwańczego “Triple C” niejednogłośną decyzją sędziowską. Figueiredo stoczył w UFC siedem walk i przegrał jedynie z Jussierą Formigą. Aktualnie znajduje się na fali dwóch zwycięstw.

Kto będzie Waszym faworytem w starciu Benavidez vs Figueiredo?

Zobacz także: Damian Janikowski: Odezwały się demony niedoświadczenia

 

 

Kategorie
NEWSŚwiatUFC

Napisz komentarz

*

*

Powiązane