Błachowicz Anderson
Zdjęcie: Sherdog

Jan Błachowicz wraca do akcji w walce rewanżowej z Coreyem Andersonem w lutym!

Polski zawodnik miał okazję mierzyć się już w przeszłości z Amerykaninem, lecz wtedy jego walka nie poszła po myśli.

Jan Błachowicz i Corey Anderson po raz kolejny skrzyżują rękawice w walce wieczoru na gali UFC w Rio Rancho. Panowie dostali walkę wieczoru, dokładna data to 15 luty 2020 roku. O ponownym zestawieniu zawodników poinformował niezawodny Brett Okamoto.

Zawodnik z Cieszyna już po zwycięskim pojedynku z Jacare zapowiadał rychły powrót do octagonu. Nikt jednak się nie spodziewał, że będzie to jednak Corey Anderson. Wielu fanów wskazywało, że rywalem może być Anthonym Smith na UFC w Londynie. Tym czasem organizacja Dany White’a zestawiła ze sobą dwóch byłych rywali.

Jan Błachowicz po raz pierwszy z Coreyem Andersonem spotkali się w 2015 roku. „Cieszyński Książę” zawalczył jednak bardzo słabo i Anderson nie dał mu żadnych szans na zwycięstwo. Statystyki po tym pojedynku były drastyczne dla Jana Błachowicza.

Polak jest po dwóch zwycięstwach z Lukiem Rockholdem i Jacare Souzą. Natomiast Amerykanin notuje serię czterech zwycięstw z rzędu, a ostatnio pokonał niepokornego Johnny’ego Walkera. Dużą szansą jest, iż ta potyczka ma szansę być eliminatorem o pas wagi półciężkiej do walki z Jonem Jonesem.

Przeczytaj także: Jacare: Walka z Błachowiczem była nudna

 

Kategorie
NEWSUFC

Leave a Reply

Powiązane